finansējums

2023.gada 3.novembrī stājās spēkā Bauskas novada pašvaldības saistošie noteikumi “Par pašvaldības līdzfinansējumu kultūras pieminekļu saglabāšanai”.

Saistošo noteikumu mērķis ir atbalstīt un veicināt novada kultūras pieminekļu un kultūrvēsturiskās vides saglabāšanu sabiedrības interesēs. Tajos ietvertās normas paredz pašvaldības finansiālu atbalstu kultūras pieminekļu kvalitatīvai restaurācijai, kuras mērķis ir to ilgtspējīga saglabāšana, estētiskās kvalitātes atjaunošana un pieejamības sabiedrībai nodrošināšana.

Ja Jūsu īpašumā Bauskas novadā ir valsts aizsargājams kultūras piemineklis vai Jūsu īpašumā ir ēka Bauskas vecpilsētā, kas celta pirms 1940.gada, Jūs varat pieteikties pašvaldības līdzfinansējumam to konservācijas un restaurācijas pasākumiem:

• arhitektoniski mākslinieciskās inventarizācijas vai arhitektoniski mākslinieciskās izpētes sagatavošanai;
  • tehniskā apsekojuma vai atzinuma sagatavošanai;
  • arhitektūras pieminekļa, vēsturiskās apbūves, tās daļas vai mākslas pieminekļa konservācijas vai restaurācijas būvniecības ieceres dokumentācijas vai tam pielīdzināma dokumenta (konservācijas/restaurācijas programmas) sagatavošanai;
  • arhitektūras pieminekļa, vēsturiskās apbūves ēkas fasādes vēsturiskās apdares konservācijai vai restaurācijai;
  • arhitektūras pieminekļa, vēsturiskās apbūves ēkas autentisko būvgaldniecības izstrādājumu konservācijai vai restaurācijai vai zudušo būvgaldniecības izstrādājumu atjaunošanai atbilstoši arhitektoniski mākslinieciskās inventarizācijas/izpētes rekomendācijām;
  • arhitektūras pieminekļa, vēsturiskās apbūves ēkas oriģinālā jumta seguma restaurācijai vai vēsturiskā seguma atjaunošanai atbilstoši arhitektoniski mākslinieciskās inventarizācijas/izpētes rekomendācijām;
  • arhitektūras pieminekļa, vēsturiskās apbūves ēkas konstrukciju konservācijai vai restaurācijai;
  • arhitektūras pieminekļa, vēsturiskās apbūves ēkas fasādes autentisko dekoratīvās apdares detaļu konservācijai vai restaurācijai;
  • publiski pieejama mākslas pieminekļa, arhitektūras pieminekļa, vēsturiskās apbūves ēkas interjera apdares un iekārtas elementu konservācijai vai restaurācijai.

Saistošie noteikumi un informācija par pieejamo līdzfinansējuma apjomu: Par Bauskas novada pašvaldības līdzfinansējumu kultūras pieminekļu saglabāšanai (likumi.lv)

Pieteikumus līdzfinansējumam 2024.gadā veicamajiem darbiem Bauskas novada pašvaldībā var iesniegt līdz 2023.gada 8.decembrim.

Pieteikumus var iesniegt nosūtot pašvaldībai elektronisku iesniegumu uz pašvaldības e-adresi; nosūtot ar drošu elektronisko parakstu parakstītu pieteikumu uz pašvaldības e-pasta adresi: pasts@bauskasnovads.lv  vai iesniedzot pašvaldībā pašrocīgi parakstītu pieteikumu jebkurā Bauskas novada Valsts un pašvaldību vienotajā klientu apkalpošanas centrā, apvienību pārvaldēs, to nodaļās.

Konsultācijas par pieteikumu sagatavošanu un iesniegšanu var saņemt Bauskas novada pašvaldības administrācijā (Ilze Tijone, ilze.tijone@bauskasnovads.lv , tālr. +371 20213021) un Bauskas novada kultūras mantojuma saglabāšanas un attīstības komisijā.