Bauskas novada pašvaldībā pieejams pašvaldības līdzfinansējums uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai, kas tiek organizēts ikgadēja konkursa formā.

Līdzfinansējuma piešķiršanas mērķis ir sniegt atbalstu juridisko personu vai fizisko personu projektiem, kas tiks realizēti Bauskas novadā, tādā veidā veidojot aktīvu ekonomisko vidi, veicinot jaunu produktu un pakalpojumu radīšanu, jaunu darba vietu veidošanos. Līdzfinansējumu piešķir fiziskai vai juridiskai personai jauna uzņēmuma radīšanai un/vai esoša uzņēmuma, kura darbība nepārsniedz 3 gadus attīstībai.

Maksimālais līdzfinansējuma apmērs vienam pretendentam:

  • viena gada projektam – līdz 3000 eiro;
  • divu gadu projektam – līdz 5000 eiro, saņemot finansējumu līdz 3000 eiro pirmajā gadā un līdz 2000 eiro otrajā gadā.

Par līdzfinansējuma piešķiršanu uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai “Īsteno savu ideju Bauskas novadā!”

IK „Tur ĀRĀ”, ko apvieno divas radošas dāmas no Bauskas, ir novērojušas pieaugošo pieprasījumu pēc inovatīviem un radošiem svētku pasākumiem, kuru veiksmīgai īstenošanai varētu veidot sadarbību ar vietējiem uzņēmējiem.

Sajūtu piedzīvojumi, pasākumi un radošas fotosesijas ainaviskās Bauskas novada vietās, plaša spektra serviss un meža vidū uzburts restorāns, kāzu pieturvieta, pirmskāzu randiņš, bildinājums, pikniks, meistarklases u.t.t.

Saka, ka radošam cilvēkam nav robežu- Agneses idejas birst kā no pārpilnības raga, savukārt, Anete šīs idejas iemūžina.

Ar pašvaldības līdzfinansējumu IK „Tur ĀRĀ” iegādāsies papildu aprīkojumu esošajai fototehnikai, projektoru, dekorācijas pasākumu rīkošanai.

Pašvaldības līdzfinansējums divu gadu projektam – 4524 eiro.

SIA „OZOLS SP” un tā īpašnieki, Juris Prauliņš ar sievu, jau ir ceļā uz sapni par mazu, skaistu atpūtas namiņu meža ielokā, Valles pagastā, prom no pilsētas drūzmas, taču, lai piedāvājums atpūtas baudītājiem būtu vēl tīkamāks, nepieciešams iegādāties inventāru (karsto kublu, divvietīga kajaka komplektu, SUP dēļus), kas paplašinātu piedāvāto pakalpojumu klāstu un ļautu apmeklētājiem izbaudīt atpūtu pie dabas visā tās krāšņumā.

Pašvaldības līdzfinansējums divu gadu projektam – 5000 eiro.

Tēlnieces Agitas Maračkovskas, kura pirms neilga laika pārcēlās uz dzīvi Iecavas pagastā, iecere ir “Ēdamplaukta” ražošana.

Tas būs īpaša dizaina apgaismojuma plaukts, kas primāri paredzēts mikrozaļumu audzēšanai. Plaukts būs vizuāli estētisks, funkcionāls, kā arī interaktīvi izglītojošs bērniem. Mikrozaļumu vai stādu audzēšana lieliski noderēs arī dārzu īpašniekiem ziemas un pavasara mēnešos.

Pašvaldības līdzfinansējums nepieciešams darbnīcas celtniecībai.

Pašvaldības līdzfinansējums divu gadu projektam – 4971 eiro.

Aivis Volodka no Stelpes pagasta ir automehāniķis ar zelta rokām, kurš vēlas iedzīvotājiem piedāvāt pakalpojumu, kas šobrīd Bauskas novadā nav pieejams - ātru un kvalitatīvu hidraulisko stūres mehānismu restaurāciju - citiem labāk zināmu, kā reiku remontu.

Tā kā pašlaik Bauskas novadā šī specifiskā piedāvājuma vēl nav, Aivis ir apņēmības pilns restaurēt un remontēt ne tikai tuvāko Bauskas novada iedzīvotāju reikas, bet labprāt palīdzēs arī citiem, kas viņu atradīs Stelpes pusē.

Lai šo sapni varētu īstenot, ir jāiegādājas nepieciešamās iekārtas, instrumenti un izejmateriāli.

Pašvaldības līdzfinansējums - 3000 eiro.

SIA „Ozolupīte”, kas atrodas Brunavas pagastā, plāno īstenot projektu „Informatīvo materiālu iespiešana un izplatīšana glempinga „Mazie Mežgaļi” popularizēšanai”.

Uzņēmums plāno šogad piedāvāt kompleksu tūrisma pakalpojuma piedāvājumu, kas būtu vērsts uz ģimenēm ar bērniem. Tāpat plānots nodrošināt iespēju lielākām tūristu grupām apmeklēt šo vietu un piedalīties dažādos retrītos, veselīga dzīvesveida aktivitātēs un pasākumos, darboties meistarklasēs, baudīt, vērot, izzināt neskarto dabu, laivot pa upi vai vienkārši atgūt enerģiju romantiskā gaisotnē, vērojot naksnīgi zvaigžņotās debesis kupolu teltīs.

Informatīvie bukleti un to izplatīšana palīdzēs uzrunāt plašāku potenciālo klientu loku, savukārt Roll-up stendu izgatavošana nepieciešama dalībai starptautiskajā tūrisma izstādē- gadatirgū „Balttour”, kas ir nozīmīgākais tūrisma notikums Baltijā.

Pašvaldības līdzfinansējums – 1800 eiro.

Lai varētu efektīvi strādāt un paplašināt savu darbību, uzņēmumam SIA „Rotkalni”, kas nodarbojas ar stipro alkoholisko dzērienu ar garšām (ābolu, mārrutku, cidoniju, čili piparu, dzērveņu) ražošanu Codes pagastā, nepieciešams ražošanas telpu remonts.

Šobrīd produkcijas ražošana, uzglabāšana un sagatavošana realizācijai notiek vienā telpā, kas būtiski ietekmē darba efektivitāti.

Pašvaldības līdzfinansējums tiks izmantots ražošanas telpu piecu logu nomaiņai, kas būtu pamats turpmākajiem remontdarbiem un iespējai uzņēmējdarbībai izmantot arī citas ēkā esošās telpas.

Pašvaldības līdzfinansējums – 3000 eiro.

Mārtiņš Vilnītis darbojas Valles pagastā un viņa sirdslieta ir dažāda veida elektroinstalāciju darbi – jaunu elektroinstalāciju uzstādīšana vai remonts, Mārtiņš ir guvis plašu pieredzi arī ārpus Latvijas robežām, strādājot Francijā un Lielbritānijā. Taču Mārtiņš ir apņēmības pilns, lai radītu un realizētu savas idejas - tepat Latvijā, viņa mērķis ir radīt dizaina apgaismojumu, kas ir iestrādāts interjerā vai eksterjerā, lai to būtu iespējams konfigurēt ar viedierīci.

Nepieciešams iegādāties aprīkojumu un materiālus, lai varētu ražot dizaina apgaismojuma elementus - lustras no ratu riteņiem, koka grīdlīstes un griestu līstes ar iestrādātu viedo apgaismojumu, kas vadāmas ar mobilo ierīci.

Pašvaldības līdzfinansējums – 2849 eiro.

Ivars Zemītis no Īslīces pagasta ir uzsācis individuālo uzņēmējdarbību, kur kā pakalpojums ikvienam piedāvā teritorijas labiekārtošanas, apzaļumošanas un sakopšanas darbus.

Idejas autors ir novērojis, ka šāds pakalpojums Bauskas novadā nav izplatīts un ir jūtams tā trūkums. Tāpēc šī ir iespēja izmantot Ivara pakalpjumus un uzticēt sava dārza, viensētas vai īpašuma iekopšanu.

Lai pakalpojumu varētu piedāvāt, ir nepieciešams iegādāties zāles pļāvēju, trimmeri, kravas piekabi.

Pašvaldības līdzfinansējums – 2760 eiro.

JAUTĀJUMU GADĪJUMĀ AICINĀM SAZINĀTIES:

Kristīne Dzidruma

Uzņēmējdarbības un kompetenču attīstības centra vadītāja
kristine.dzidruma [at] bauskasnovads.lv

Krista Bunkeviča

Uzņēmējdarbības un kompetenču attīstības centra speciāliste
krista.bunkevica [at] bauskasnovads.lv

Publikācijas par šo tematu:

Īsteno savu ideju Bauskas novadā 2023
„Īsteno savu ideju Bauskas novadā!”
Piedalies tiešsaistes informatīvajā seminārā līdzfinansējuma konkursam «Īsteno savu ideju Bauskas novadā»
Apstiprina nolikumu «Par līdzfinansējuma piešķiršanu uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai «Īsteno savu ideju Bauskas novadā!»»