Pašvaldība Uzņēmējdarbība
Īsteno savu ideju Bauskas novadā 2023

1.jūnijā Bauskas Rātsnamā notika svinīga Bauskas novada līdzfinansējuma projektu konkursa „Īsteno savu ideju Bauskas novadā!” uzvarētāju sveikšana.

„Pēc Administratīvi teritoriālās reformas, izveidojoties jaunajam Bauskas novadam, bija svarīgi turpināt iepriekšējo novadu iesākto darbu saistībā ar atbalsta sniegšanu jaunajiem uzņēmējiem. Uzņēmējdarbība ir katras pašvaldības ekonomiskais pamats. Uzņēmēji ir tie, kas rada un uztur darba vietas; tie, kas nodrošina ienākumus visiem novada iedzīvotājiem, tai skaitā arī pašvaldībai, lai tā varētu veikt savas funkcijas,” savā uzrunā sacīja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis. „Esmu gandarīts par atsaucību. Domāju, ka 15 pieteikumi šāda veida konkursā ir ļoti labs rādītājs. No astoņiem ideju īstenotājiem, vairāki jau ir ar uzņēmējdarbības pieredzi, bet dažiem tas būs kaut kas jauns.

 Lieliem uzņēmumiem ir nozīme, taču arī katrs mazais uzņēmējs ir svarīgs. Ir labi, ja dzīvē var darīt to, kas no sirds patīk. Novēlu jums visiem neapstāties un domāt par nākotni. Jo lielākus mērķus uzstādīsiet, jo lielākus sasniegsiet.”

Sanākušos uzrunāja arī Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks, konkursa vērtēšanas komisijas priekšsēdētājs, Aivars Mačeks: „Vērtēšanas komisijai bija interesanti, jo bija tiešām daudz labu ideju. Es pat neiedomājos, ka ir tik daudz dažādu lietu, ko radīt, un pakalpojumu, ko piedāvāt. Domāju, ka tie, kuru projektus šajā reizē neatbalstījām, neapstāsies, savu ideju un darbu pilnveidos, lai varētu startēt konkursā jau nākamgad.”

Ar muzikāliem priekšnesumiem pasākuma dalībniekus priecēja Bauskas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi.

SIA „Ozolupīte”, kas atrodas Brunavas pagastā, plāno īstenot projektu „Informatīvo materiālu iespiešana un izplatīšana glempinga „Mazie Mežgaļi” popularizēšanai”. Uzņēmums plāno šogad piedāvāt kompleksu tūrisma pakalpojuma piedāvājumu, kas būtu vērsts uz ģimenēm ar bērniem. Tāpat plānots nodrošināt iespēju lielākām tūristu grupām apmeklēt šo vietu un piedalīties dažādos retrītos, veselīga dzīvesveida aktivitātēs un pasākumos, darboties meistarklasēs, baudīt, vērot, izzināt neskarto dabu, laivot pa upi vai vienkārši atgūt enerģiju romantiskā gaisotnē, vērojot naksnīgi zvaigžņotās debesis kupolu teltīs. Informatīvie bukleti un to izplatīšana palīdzēs uzrunāt plašāku potenciālo klientu loku, savukārt Roll-up stendu izgatavošana nepieciešama dalībai starptautiskajā tūrisma izstādē-gadatirgū „Balttour”, kas ir nozīmīgākais tūrisma notikums Baltijā. Pašvaldības līdzfinansējums – 1800 eiro.

Īsteno savu ideju Bauskas novadā 2023

Agnese Drēgne (IK „Tur ĀRĀ”) no Bauskas ir novērojusi pieaugošo pieprasījumu pēc inovatīviem un radošiem svētku pasākumiem (svinības, kāzas, korporatīvie pasākumi, meistarklases), tādēļ vēlas radīt sajūtu piedzīvojumus, pasākumus un radošas fotosesijas ainaviskās Bauskas novada vietās, sadarbojoties ar vietējiem uzņēmumiem. Plānos ir arī meistarklašu organizēšana jaunajiem un mazajiem uzņēmējiem vai ideju autoriem par to, kā pašu spēkiem veidot kvalitatīvas un konkurētspējīgas produkta/pakalpojuma fotogrāfijas un kā veidot veiksmīgu produkta dizainu. Ar pašvaldības līdzfinansējumu IK „Tur ĀRĀ” iegādāsies papildu aprīkojumu esošajai fototehnikai, projektoru, dekorācijas pasākumu rīkošanai. Pašvaldības līdzfinansējums – 4524 eiro.

SIA „OZOLS SP” jau ir ceļā uz atpūtas namiņa „Ozola Stāsts” piedāvāšanu īrei, taču, lai to veiksmīgi jau šajā vasaras sezonā varētu darīt, ir nepieciešams iegādāties inventāru (karsto kublu, divvietīga kajaka komplektu, SUP dēļus), kas paplašinātu piedāvāto papildpakalpojumu klāstu un ļautu piedāvāt cilvēkiem atpūtu pie dabas Valles pagastā. Pašvaldības līdzfinansējums – 5000 eiro.

Lai varētu efektīvi strādāt un paplašināt savu darbību, uzņēmumam SIA „Rotkalni” (Codes pagasts), kurš nodarbojas ar stipro alkoholisko dzērienu ar garšām (ābolu, mārrutku, cidoniju, čili piparu, dzērveņu) ražošanu, nepieciešams ražošanas telpu remonts. Šobrīd produkcijas ražošana, uzglabāšana un sagatavošana realizācijai notiek vienā telpā, kas būtiski ietekmē darba efektivitāti. Pašvaldības līdzfinansējums tiktu izmantots ražošanas telpu piecu logu nomaiņai, kas būtu pamats turpmākajiem remontdarbiem un iespējai uzņēmējdarbībai izmantot arī citas ēkā esošās telpas. Pašvaldības līdzfinansējums – 3000 eiro.

Mārtiņš Vilnītis no Valles pagasta vēlas iegādāties aprīkojumu un materiālus, lai varētu ražot dizaina apgaismojuma elementus - lustras no ratu riteņiem, koka grīdlīstes un griestu līstes ar iestrādātu viedo apgaismojumu, kas vadāmas ar mobilo ierīci. Pašvaldības līdzfinansējums – 2849 eiro.

Īsteno savu ideju Bauskas novadā 2023

Ivars Zemītis no Īslīces pagasta vēlas uzsākt individuālo uzņēmējdarbību, piedāvājot sabiedrībai teritorijas labiekārtošanas, apzaļumošanas un sakopšanas pakalpojumu. Idejas autors ir novērojis, ka šāds pakalpojums Bauskas novadā nav izplatīts un ir jūtams tā trūkums. Lai pakalpojumu varētu piedāvāt, ir nepieciešams iegādāties zāles pļāvēju, trimmeri, kravas piekabi. Pašvaldības līdzfinansējums – 2760 eiro.

Aivis Volodka no Stelpes pagasta vēlas iedzīvotājiem piedāvāt pakalpojumu, kas šobrīd Bauskas novadā nav pieejams - ātru un kvalitatīvu hidraulisko stūres mehānismu restaurāciju un remontu. Lai to varētu darīt, ir jāiegādājas nepieciešamā iekārta, instrumenti un izejmateriāli. Pašvaldības līdzfinansējums – 3000 eiro.

Tēlnieces Agitas Maračkovskas, kura pirms vairākiem gadiem pārcēlās uz dzīvi Iecavas pagastā, iecere ir „Ēdamplaukta” ražošana. Tas būtu īpaša dizaina apgaismojuma plaukts, kas primāri paredzēts mikrozaļumu audzēšanai. Plaukts būtu vizuāli estētisks, funkcionāls, kā arī interaktīvi izglītojošs bērniem. Mikrozaļumu vai stādu audzēšana lieliski noderēs arī dārzu īpašniekiem ziemas un pavasara mēnešos. Pašvaldības līdzfinansējums nepieciešams darbnīcas celtniecībai. Pašvaldības līdzfinansējums – 4971 eiro.

Konkursu pašvaldība organizē ar mērķi veidot aktīvu ekonomisko vidi, radot jaunus produktus un pakalpojumus, kā arī jaunas darba vietas. Līdzfinansējuma projektu konkurss ir laba motivācija uzsākt savu biznesu, negaidot, līdz tāda vai līdzīga ideja rodas kādam citam.

Atbilstoši nolikumam „Par līdzfinansējuma piešķiršanu uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai „Īsteno savu ideju Bauskas novadā!””, līdzfinansējumu piešķir fiziskai vai juridiskai personai jauna uzņēmuma radīšanai un/vai esoša uzņēmuma attīstībai, kura darbība nepārsniedz 3 gadus, un tā komercdarbība tiek veikta Bauskas novadā.

Maksimālais līdzfinansējuma apmērs vienam pretendentam: viena gada projektam – līdz 3000 eiro; divu gadu projektam – līdz 5000 eiro, saņemot finansējumu līdz 3000 eiro pirmajā gadā un līdz 2000 eiro otrajā gadā. Kopējais atvēlētais pašvaldības līdzfinansējums 2023. gadā projektu konkursam ir 30 000 eiro.