aptauja koprades darbnīcas

Aicinām Bauskas novada iedzīvotājus iesaistīties un paust savu viedokli par Bauskas novada identitāti un tēlu! Jūnijā tiek organizētas četras koprades sesijas, kur aicinām iedzīvotājus piedalīties un dalīties savās pārdomās, idejās par Bauskas novada unikalitāti un vērtībām.

Ar ko TU jaunajā Bauskas novadā lepojies? Kas Bauskas novads ir TEV? Kura šeit ir TAVA mīļākā vieta? Un kā novadā pagaidām vēl pietrūkst? Ja tev ir atbildes uz šiem jautājumiem, tad piesakies kopdarbam!

Potenciālos darba sesiju dalībniekus aicinām aizpildīt pieteikuma anketu: ŠEIT

Koprades darbnīcas notiks:

• 15. jūnijā plkst. 18:30-20:30 Bauskā, Katoļu ielā 3, LIAA Biznesa inkubatora telpās (2. stāvā);
  • 21. jūnijā plkst. 18:30-20:30 Iecavā, Skolas ielā 4-40, Iecavas apvienības pārvaldes 5. stāva zālē;
  • 27. jūnijā plkst. 18:30-20:30 Vecumniekos, Bauskas ielā 4, “Sarkanajā skolā”;
  • 28. jūnijā plkst. 18:30-20:30 Rundālē, Pilsrundāle 1, Rundāles apvienības pārvaldes sēžu zālē.

Plānotais katras darbnīcas ilgums ir divas stundas, norises formāts: diskusija ar prāta vētras metodēm. Katrā diskusijā priecāsimies iesaistīt dažāda vecuma un profesionālo jomu pārstāvjus.

Darbnīcu diskusijās jomas profesionāļu vadībā tiks ieskicētas mūsu kopīgās Bauskas novada vērtības, kas būs pamats Bauskas novada vizuālās identitātes un novada tēla veidošanai.

Kādēļ nepieciešamas pārmaiņas?

Pirms diviem gadiem līdzšinējos Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novadus skāra būtiskas pārmaiņas. Tika izveidots jauns Bauskas novads – teritoriāli piektais lielākais Latvijā.

Veidojoties jaunai teritoriālai vienībai, mainās arī pats novads, vērtības, uzsvari priekšstatos. Mainās tas, kā mēs saredzam Bauskas novadu; arī no malas Bauskas novads izskatās citādi. Šīs pārmaiņas nesušas līdzi lielus izaicinājumus, tomēr sniedz arī iespējas kopīgiem spēkiem, soli pa solim veidot novada identitāti tādu, kādu to vēlamies redzēt.

Šis ir labs brīdis, lai sanāktu kopā un meklētu tās vērtības, kas ļautu mums lepoties ar Bauskas novadu – vietu, kur dzīvojam mēs, mūsu ģimene, kur strādājam, kur saredzam savu un bērnu nākotni, kur mūsu uzņēmumi rod jaunas iespējas, sadarbības partnerus un attīstās.

Kādam jābūt Bauskas novadam, lai mēs te saredzētu sevi arī pēc desmit gadiem? Par kādām Bauskas novada vērtībām mēs labprāt stāstām novada viesiem? Ar ko Bauskas novads uzrunā un pārsteidz?

Kādi būs turpmākie soļi vizuālās identitātes izstrādei?

Koprades darbnīcas ir tikai viens no pirmajiem posmiem. Tiks iesaistīts salīdzinoši neliels skaits iedzīvotāju, bet atbilstīgs noteiktiem kritērijiem, lai sniegtu objektīvu informāciju par to, kā iedzīvotāji un uzņēmēji uztver Bauskas novadu.

Pēc koprades darbnīcām aicināsim plašāku interesentu loku uz domu apmaiņu par turpmāko novada tēla veidošanu, kā arī veiksim digitālu aptauju gan mūsu novada iedzīvotājiem, gan viesiem.

Jūlijā piesaistītie mārketinga komunikācijas profesionāļi analizēs Bauskas novada esošā tēla uztveri novada, Zemgales un Latvijas kontekstā. Tiks veikta novada identitātes analīze, sistematizējot tos resursus, kas visvairāk simbolizē novadu. Pamatojoties uz iegūtajiem datiem, tiks izvērtēta Bauskas novada vizuālās identitātes izstrāde – vai izmantojam esošos simbolus? Vai attīstām tos? Pārveidojam? Kādā veidā? Vai radām jaunu identitāti?

SIA “OZOLS IR” dizaina speciālisti vizuālajai identitātei, ko veido logotips (“zīmējums”) un sauklis, izstrādās trīs sākotnējos variantus. Pēc veiksmīgākā dizaina varianta izvēles tiks turpināta vizuālās identitātes gala versijas un vadlīniju izstrāde.

Paralēli pašvaldības sabiedrisko attiecību, tūrisma, uzņēmējdarbības, attīstības jomas, kultūras, sporta un citu jomu speciālisti kopīgi darbosies profesionāļu vadībā, lai izstrādātu integrētās mārketinga komunikācijas plānu.

Pēc vizuālās identitātes apstiprināšanas turpināsies visu pašvaldības nozaru darbs identitātes un vērtību iedzīvināšanai – kopīgi radītā stāsta stāstīšanai.

Informācijai:

Administratīvi teritoriālās reformas ietvaros 2021. gadā izveidots Bauskas novads, apvienojot četrus novadus: Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku. 2022. gadā ir uzsākts jaunā – apvienotā –  Bauskas novada vizuālās identitātes izstrādes process. Lai nodrošinātu sabiedrības iesaisti vizuālās identitātes izstrādē, tuvākajā laikā paredzēts īstenot četras Bauskas novada iedzīvotāju koprades darba sesijas – attiecīgi pa vienai Bauskas, Iecavas, Vecumnieku un Rundāles apvienības pārvaldes teritorijā.

Bauskas novada pašvaldībā 2023. gada 13. februārī tika reģistrēts kolektīvais iesniegums saistībā ar platformā ManaBalss.lv publicēto parakstu vākšanas iniciatīvu „Par Bauskas novada vizuālās identitātes saglabāšanu”, kuru bija parakstījuši 359 iesniedzēji (309 personas atbilst parakstītāja statusam). Tika izveidota iesnieguma izvērtēšanas komisija, kurā piedalījās sabiedrisko organizāciju pārstāvji un uzņēmēji no visu apvienību pārvalžu teritorijām pašvaldības teritorijas, piesaistot mārketinga komunikācijas ekspertus. Darba grupās izskanēja dažādi viedokļi, tomēr komisija vienojās, ka 2020. gadā Bauskas novadam izstrādātā vizuālā identitāte ar saukli „Bauska, kur satiekas” nav piemērojama bez plašākas visa novada iedzīvotāju iesaistes un speciālistu veiktās situācijas analīzes un novērtējuma.

Plašāk par šo: