Pašvaldība
dokuments

2021.gada 15.jūlijā Bauskas novada domes deputāti strādāja saspringtā darba grafikā. Notika gan divu komiteju sēdes, gan domes sēde. Domes sēdes darba kārtībā bija 5 jautājumi.

2021.gada 20.jūnijā Bauskas novada pašvaldībā saņemta Zemgales plānošanas reģiona vēstule, kurā ZPR, atbilstoši Zemgales plānošanas reģiona darbības Nolikumam, lūdz pieņemt lēmumu par pašvaldības  pārstāvja deleģēšanu darba Zemgales plānošanas reģiona attīstības padomē. Deputāti domes sēdē lēma, ka Bauskas novada pašvaldības pārstāvis būs domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis.

Tāpat domes sēdē bija iekļauts jautājums par konkursa nolikumu uz vakanto amatu „Bauskas novada pašvaldības iestādes „Misas pamatskola” direktors” apstiprināšanu. Nolikumu deputāti skatīja Izglītības, kultūras un sporta komitejā un norādīja uz vairākām niansēm, kas nolikumā būtu jālabo vai jāpārstrādā. Visi minētie labojumi tika veikti un deputāti domes sēdē apstiprināja konkursa nolikumu.

Tāpat tika lemts par deputātes Sandra Ķiseles pilnvaru izbeigšanos. Bauskas novada pašvaldībā 2021.gada 7.jūlijā saņemts Bauskas novada domes deputātes Sandra Ķiseles iesniegums, kurā izteikts paziņojums par domes deputāta pilnvaru nolikšanu. Sandra Ķisele Bauskas novada domē tika ievēlēta no Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" saraksta. Brīvo deputāta vietu Bauskas novada domē piedāvās nākamajam deputātam no Tēvzemei un brīvībai saraksa un šajā gadījumā tas ir skaistkalnietis Jānis Kalniņš.

Visplašāko diskusiju raisīja jautājums par Bauskas novada pašvaldības izpilddirektora amata pretendentu atlases komisijas izveidošanu un konkursa nolikuma apstiprināšanu.

2020. gada 23. jūnijā stājās spēkā Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums. Administratīvo teritoriju robežu grozīšanas un sadalīšanas rezultātā notiks pašvaldību finanšu, mantas, tiesību un saistību pārdale, kā arī pašvaldību institūciju reorganizācija. Dome, lai ievērotu Valsts pārvaldes iekārtas likumā ietvertos tiesību principus (t.sk. labas pārvaldības principu) lēma rīkot atklātu konkursu uz Bauskas novada pašvaldības izpilddirektora amatu. Izpilddirektora atlases komisijā darbosies:

• Aivars Okmanis, Bauskas novada domes priekšsēdētājs, komisijas priekšsēdētājs;
  • Aivars Mačeks, Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks, komisijas loceklis;
  • Arnolds Jātnieks, Bauskas novada domes deputāts, komisijas loceklis;
  • Raitis Ābelnieks, Bauskas novada domes deputāts, komisijas loceklis;
  • Rihards Melgailis, Bauskas novada domes deputāts, komisijas loceklis;
  • Ināra Pētersone, Bauskas novada domes deputāte, komisijas locekle;
  • Mārtiņš Mediņš, Bauskas novada domes deputāts, komisijas loceklis.

Ieva Šomina,
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja