Bauskas novads Izglītība Pašvaldība
IZM Bauskā 2023
Foto: Izglītības un zinātnes ministrija

Ceturtdien, 12. oktobrī, darba vīzītē Bauskas novadu apmeklēja Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša.

Vizīti ministre sāka, tiekoties ar Bauskas novada domes priekšsēdētāju Aivaru Okmani, priekšsēdētāja vietnieku Aivaru Mačeku un Bauskas novada administrācijas Izglītības nodaļas vadītāju Baibu Šuminu.

Tikšanās laikā tika pārrunātas aktualitātes izglītības nozarē, tās attīstība un kvalitāte novadā skolu tīkla reformas kontekstā. Pašvaldības vadība interesējās par Zālītes pamatskolas un Pamūšas pamatskolas, skolu, kas īsteno speciālās izglītības programmas, nākotni. Ir zināms, ka Izglītības un zinātnes ministrija plāno veikt speciālās izglītības iestāžu tīkla sakārtošanu. Bauskas novada pašvaldība izskata iespēju apvienot Zālītes pamatskolu un Pamūšas pamatskolu, taču, vērtējot šī brīža situāciju un valsts piedāvāto finansiālo atbalstu speciālās izglītības iestāžu uzturēšanai, ir skaidrs, ka šāds plāns pie esošajiem nosacījumiem nav īstenojams.

Tāpat pašvaldība interesējās par Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālās struktūrvienības nākotni un iekļaušanos Bauskas novada kopējā izglītības ekosistēmā. Gan par speciālās izglītības iestādēm, gan par tehnikumu sarunas ar ministriju būs jāturpina.

Pēcāk Bērnu un jauniešu centra Dzeltenajā mājā A. Čakša piedalījās diskusijā ar Latvijas Universitātes (LU) pārstāvjiem, reģiona pašvaldību vadītājiem un izglītības nozares ekspertiem par aktuālo izglītības jomā, pedagogu izglītību, nepieciešamo atbalstu un sadarbību starp universitāti un pašvaldībām.

Darba vizītes noslēgumā ministre devās uz Bauskas Valsts ģimnāziju, kur tikās ar skolas vadību un audzēkņiem un runāja par drošu vidi skolā, brīvlaika garumu, veselības mācību, nākotnes profesijām un citiem tematiem.

IZM Bauskā 2023
Foto: Izglītības un zinātnes ministrija