Pašvaldība
No 1.jūlija darbu sāk apvienotais Bauskas novads

Pašvaldību vēlēšanās Bauskas novadā uzvarēja Nacionālā apvienība, gūstot gandrīz pusi no visām vēlētāju balsīm. Par to liecina Centrālās vēlēšanu komisijas provizoriskie dati pēc balsu saskaitīšanas no 24 iecirkņiem.

Bauskas novadā par Nacionālās apvienības sarakstu nobalsoja 47,41% vēlētāju. Tam seko “Latvijas attīstībai” ar 12,51% un Latvijas Reģionu apvienība ar 11,2% atbalstu.

Tāpat domē ievēlēta Jaunā konservatīvā partija, par kuru savu balsi atdeva 7,12% vēlētāju, un Zaļo un Zemnieku savienība, pateicoties 6,72% vēlētāju atbalstam.

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 24 iecirkņiem 

Savukārt aprēķinot mandātu sadalījumu, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem, redzams, ka Nacionālā apvienība guvusi vairākumu domē – 11 no kopumā 19 deputātu vietām.

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 24 iecirkņiemAtjaunots: 06.06. plkst. 11:10

Līdz ar novadu reformu Bauskas novadā klāt nākuši Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novadi. Novadā vēlēšanās startēja deviņi  kandidātu saraksti, un uz katru deputāta vietu bija 10 pretendenti jaunā novada domē.

Vēlētāju aktivitāte Bauskas novadā bijusi zemāka nekā aktivitāte kopumā Latvijā. Proti, nobalsojuši 8 889 iedzīvotāji jeb 27,41% balsstiesīgo.

Avots. Latvijas sabiedriskie mediji interneta vietne LSM.lv