Kultūra Bauskas novada svētki
Bauskas novada svētkos notiks grupas «Auļi» koncerts


13. maijā Mežotnes pilskalnā, vienā no varenākajiem zemgaļu pilskalniem, uzstāsies un Bauskas novada svētku „Zem zelta ozola zariem” skatuvi ierībinās bungu un dūdu mūzikas grupa „Auļi”!

Bungu un dūdu mūzikas grupa „Auļi” dibināta 2003. gadā ar mērķi aktīvi kopt un attīstīt dūdu un bungu mūziku Latvijā. Seši dūdinieki, kontrabasists un trīs bundzinieki uz skatuves rada spēcīgu un pozitīvu enerģijas lādiņu, kas aizrauj katru klausītāju, iesaistot un aicinot līdzi auļojošos ritmos. „Auļi” ir plaši pazīstami arī ārvalstīs, taču savas radošās darbības pamatā nezaudē saikni ar latviešu tautas mūziku.

Visas dienas garumā, stāstot stāstu par mūsu saknēm zemgaļu zemē, Bauskas novada svētkos „Zem zelta ozola zariem” gaidāmas laikmetīgas izklaides visai ģimenei, seno amatu un cīņu paraugdemonstrējumi,  muzikāli priekšnesumi un Vīna kalna rituālu iedarbināšana. Plašāka informācija par Bauskas novada svētku „Zem zelta ozola zariem” norisi sekos!

Svētki Mežotnes pilskalnā tiek organizēti Pārrobežu sadarbības programmas 2014-2020 projekta „Ainava kā resurss: atbalsts jauniem pakalpojumiem un tūrismam” (RUNRARO, Nr.LV-RU-052) ietvaros un tos līdzfinansē Eiropas Savienība.

Svētku viesi Mežotnes pilskalnā un Mežotnes baznīcā varēs baudīt pārrobežu projekta “Starptautiskā kultūras tūrisma maršruta “Baltu ceļš” atpazīstamības veicināšana, LLI-447, Izzini Baltus” ietvaros radītās vēstures liecības - uzlaboto infrastruktūru Mežotnes pilskalnā, kā arī iepazīt seno zemgaļu dzīvi  daudzveidīgajās ekspozīcijās Mežotnes baznīcā – tur būs gan pilskalna makets, gan lielformāta attēli,  īpaši tam radītajā stendā tērpi būs apskatāmi tērpi un rotas. Dažādus video par senajiem zemgaļiem varēs vērot interaktīvajā bezkontakta multimediju stendā.

Projekts īstenots INTERREG V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam ietvaros ar ERAF finansiālu atbalstu. (www.latlit.euwww.europa.eu)

Projekta budžets: 869 689,02 EUR, t.sk. ERAF finansējums EUR 739 235,65

projekts zpr

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Bauskas novada pašvaldība un tā var neatspoguļot Eiropas Savienības viedokli.