LBS Bauskā 2023 nov

10. novembrī Bauskā viesojās Latvijas Basketbola savienības (LBS) pārstāvji, lai iepazīstinātu pašvaldību ar EuroBasket 2025 vīziju par iedzīvotāju iesaisti līdzjutēju kustībā #6spēlētājs.

Šobrīd notiek gatavošanās Eiropas čempionātam basketbolā, kas norisināsies 2025. gadā Rīgā. Viens no elementiem ir sadarbības tīkla veidošana ar pašvaldībām, lai veicinātu novadu piederības apziņu valsts mēroga notikumam un lai basketbola svētkus izjustu visā Latvijā.

Ar Bauskas novada pašvaldības pārstāvjiem tikās LBS prezidents Raimonds Vējonis, EuroBasket 2025 direktors Kristaps Janičenoks, mārketinga menedžeris Kalvis Kovaļevs un pašvaldību sadarbības koordinatore Egita Kazeka.

R. Vējonis: „Bauska un Iecava vienmēr ir bijušas aktīvas basketbolā, tādēļ, loģiski, ka vēlamies fanu kustībā #6spēlētājs iesaistīt arī Bauskas novada iedzīvotājus.”

LBS pārstāvji prezentēja iespējamās aktivitātes, kuras sāktos jau nākamgad, piemēram, izglītojoši aktīva dzīvesveida pasākumi bērniem un jauniešiem, semināri, vides elementu uzstādīšana, reklāmas izvietošana pilsētvidē. Centrālā notikuma - Eiropas čempionāta – laikā 2025. gadā Bauskas novadā varētu tikt pulcēti līdzjutēji, kuri vienkopus vērotu spēles tiešsaistē īpaši šim mērķim iekārtotās zonās.

Aktivitātes var būt dažādas, bet mērķis paliek nemainīgs - turpmāko divu gadu laikā stiprināt sestā spēlētāja lomu un iedzīvināt līdzjutēju kustību. To varētu īstenot piesaistot, piemēram, aktīvus iedzīvotājus jeb fanu līderus, vietējās sporta skolas, izglītības iestādes, jauniešu centrus, uzņēmējus.

Sarunas noslēgumā pašvaldība apliecināja gatavību sadarboties gaidāmā čempionāta aktivitāšu rīkošanā un popularizēšanā, uzsverot, ka iesaiste līdzjutēju kustībā #6spēlētājs vēl vairāk popularizētu basketbolu novadā un varētu būt instruments vietējās sabiedrības saliedēšanā.

Vairāk informācijas par iniciatīvu: https://www.6speletajs.lv.