Projekti
Ceļojošā vides izstāde iepazīstina ar “Rail Baltica” tapšanu

Šogad pa Latvijas novadiem ceļo izstāde “Ar vienu vilcienu rītdienā”, lai informētu iedzīvotājus par topošo “Rail Baltica” dzelzceļa līniju.

Drīzumā izstāde uz Iecavas pilsētu atceļos no Bauskas, lai sniegtu atbildes uz iedzīvotāju jautājumiem par “Rail Baltica” projektu – kāds būs dzelzceļa līnijas novietojums, kur būs stacijas, cik ātri varēs ar vilcienu ceļot.

Pie Iecavas kultūras nama Rīgas ielā 18 izstāde būs aplūkojama no 28. jūnija līdz 13. jūlijam.

Izstāde radīta ar mērķi iedzīvotājus plašāk informēt  par “Rail Baltica” ātrvilcienu dzelzceļu.

Izstādes apmeklētāji saistošā un viegli uztveramā veidā var iepazīties ar “Rail Baltica” projekta aktualitātēm, plānoto starptautisko un reģionālo satiksmi, kravu loģistikas attīstības iespējām novadu pašvaldībās, kā arī faktiem par vēsturisko dzelzceļa savienojumu ar Eiropu.

Apmeklētāji var aktīvi iesaistīties izstādes izzināšanas ceļā, un tā būs interesanta visām apmeklētāju vecumu grupām. Izstādes stends aprīkots ar QR kodiem, kurus nolasot ar viedierīci var noskatīties video par Rīgas Centrālās stacijas vīziju, plānoto ātrgaitas dzelzceļa staciju lidostā “Rīga” un citām tēmām, vai arī noklausīties pagātnes leģendas par “Rail Baltica” topošo staciju atrašanās vietām.

Padomāts arī par apmeklētājiem ar bērniem, piedāvājot interaktīvu atmiņas spēli “Atrodi vienādos”, kurā bērniem jāatrod vienādi attēli par “Rail Baltica” projekta vides, pasažieru drošības un ērtības tēmām.

Iecavā izstāde būs aplūkojama līdz 13. jūlijam. Vēlāk izstāde turpinās savu ceļojumu uz Tūju, kā arī citām novadu pašvaldībām, ko šķērsos topošā Eiropas sliežu platuma dzelzceļa līnija. Izstādes ceļojums pa novadu pašvaldībām Latvijā turpināsies līdz oktobra beigām. Noslēgumā izstāde tiks nodota Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejam, turpmākai ekspozīcijai muzeja āra teritorijā.

Izstādi tapusi ar Eiropas Savienības Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta atbalstu un sadarbībā ar novadu pašvaldībām.

Kā tapa izstāde, skaties ŠEIT.

Satiksmes ministrijas Komunikācijas nodaļa