Der zināt Parakstu vākšana
paraksti

Šī gada 9. novembrī, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) nolēma reģistrēt partijas LATVIJA PIRMAJĀ VIETĀ, “Tautas varas spēks”, “SUVERĒNĀ VARA”, PAMATS-LV, TAUTAS KALPI LATVIJAI, APVIENĪBA JAUNLATVIEŠI, “Stabilitātei!” un Jaunā Saskaņa iesniegumus ar ierosinājumu rīkot parakstu vākšanu par tautas nobalsošanu, lai atlaistu Latvijas Republikas 14. Saeimu.

Vēlētājiem būs iespēja parakstīties par minēto iniciatīvu 12 mēnešus — no 2023. gada 10. novembra līdz 2024. gada 9. novembrim.

Likuma Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu 22. panta otrā daļa paredz, ka katram vēlētāja parakstam šo 12 mēnešu laikā jābūt apliecinātam pie zvērināta notāra, dzīvesvietas deklarēšanas vietā pašvaldībā, bāriņtiesā, kura veic notariālas darbības, novadā pie pagasta vai pilsētas pārvaldes vadītāja vai Latvijas Republikas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās ārvalstīs pie konsulārās amatpersonas, kura ir tiesīga veikt notariālās funkcijas.

Lai parakstu vākšanu varētu uzskatīt par sekmīgu un rīkotu tautas nobalsošanu par 14. Saeimas atlaišanu, par iniciatīvu jāparakstās vismaz 10% no balsstiesīgajiem iedzīvotājiem jeb 154 241 Latvijas pilsonim, kas sasniedzis 18 gadu vecumu.

Parakstīties par iniciatīvu balsstiesīgie Latvijas iedzīvotāji var portālā “Latvija.lv”, klātienē dzīvesvietas deklarēšanas vietās pašvaldībās, bāriņtiesās, kas veic notariālas darbības, novadu pagastu vai pilsētas pārvaldēs, kā arī Latvijas vēstniecībās ārvalstīs, kur veic notariālās darbības.

Informācija par parakstīšanās vietām - https://www.cvk.lv/lv/kur-parakstities