Bauska Bauskas novads Uzņēmējdarbība

Otrdien, 25. aprīlī, darba vīzītē Bauskā ieradīsies ārkārtējā un pilnvarotā Čehijas Republikas vēstniece Latvijas Republikā Jana Hinkova. Vizītes pirmajā daļā novada domē plānota tikšanās ar Bauskas novada pašvaldības vadītāju Aivaru Okmani. Vizītes mērķis ir iepazīt Bauskas novadu, ar iespējām izveidot perspektīvu sadarbību ar čehu partneriem un lai noskaidrotu investīciju iespējas.

Bauskā vēstniece apmeklēs Bauskas 2. vidusskolu, kur ielūkosies mācību procesa vidē un iepazīsies ar pašvaldības īstenotajiem projektiem mācību vides modernizēšanai, piesaistot Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu.

Iepazīstot Bauskas pilsētas uzņēmējdarbības vidi, vēstniece Jana Hinkova viesosies uzņēmumā SIA „Baltic Dairy Board”. Uzņēmums dibināts 2008. gadā.  No 2008. līdz 2015. pamatdarbība saistīta ar svaigpiena loģistikas pakalpojumiem  un citu piena produktu iegādi un izplatīšanu. 2015. gadā uzņēmums atvēra jaunu sūkalu/piena  olbaltumvielu un augstas pievienotās vērtības produktu rūpnīcu  Bauskā.  Rūpnīca  ir viena no lielākajām piena/sūkalu olbaltumvielu ražotājām Ziemeļeiropā, izgatavojot  apmēram 8000 t  proteīna pulvera gadā.

Vēstniece dosies arī uz SIA “GUSTO”,  kur ražo dabīgo kosmētiku no dabiskas izcelsmes izejvielām: augstvērtīgām augu eļļām, sviestiem, ziedūdeņiem, ēteriskajām eļļām un aktīvajām vielām, kas piešķir papildu kopjošas īpašības.

Vizītes noslēdzošajā daļā vēstniece ieradīsies Bauskas pilī, kur atklās izstādi „UNESCO Čehijas mantojums” – „Stilu nav iespējams aprakstīt, stils ir jāredz”.  Izstādē eksponētas planšetes ar fotoattēliem un īsu informāciju par sešpadsmit UNESCO mantojuma pieminekļiem, tai skaitā ar romānikas stila sv. Prokopija baznīcu Tršebīčā, gotikas stila pērli – Vladislava zāli Prāgas pilī, sv. Barbaras katedrāli Kutna Horā, Telčas un Litomišlas renesanses pilīm, Kromerižas baroka pili ar dārza ansambli un vienu no pazīstamākajām historisma stila pilīm Čehijā – Lednici.  Arī slavenās Telčas un Litomišlas pili Čehijā rotā līdzīgi sgrafito tehnikā veidoti ornamenti, kādi redzami Bauskas pils fasādē. Izstādi sagatavojusi Čehijas mantojuma kopienu asociācija.