Salauzta norāde

Iecavas apvienības pārvalde informē, ka laukums ar šķiroto atkritumu konteineriem atrodas Iecavā, Edvarta Virzas ielā 46  - pie SIA „Dzīvokļu komunālā saimniecība” angāra.

Šajos konteineros iecavnieki bez maksas var novietot:

• papīrus un plēves;
  • pudeļu un logu stiklus;
  • vieglo iepakojumu: konteineri paredzēti papīra, plastmasas (iepirkumu maisiņi, iepakojuma plēves, saplacinātas dzērienu pudeles, šampūna un citas cietās plastmasas pudeles) un vieglā metāla (metāla kārbas, bundžas un vāciņi) savākšanai.

Lielgabarīta atkritumu savākšanu var pieteikt, sazinoties ar atkritumu saimniecības vadītāju (tālr. 25508909).

Bioloģiskie atkritumi

Savukārt Ķesterkalnā blakus mazdārziņiem pašvaldība atvēlējusi teritoriju, kur iecavnieki var izbērt bioloģiskos atkritumus: zāli, dārzeņus, augļus, koku un krūmu zarus, lapas. Diemžēl daudzi komposta kaudzē izgāž visu veidu sadzīves atkritumus, auto riepas, plastmasas priekšmetus, būvgružus u. c. Bieži vien organiskie atkritumi tiek atstāti ar visiem maisiem un auklām.

Satrūdējušie bioloģiskie atkritumi tiek izlietoti kā komposts augsnei, koku un krūmu zari – sašķeldoti. Bet, lai sašķirotu un likvidētu neapzinīgo iedzīvotāju izgāztos atkritumus, jāiegulda ievērojami resursi, atzīst Sarmīte Avota, SIA „Dzīvokļu komunālā saimniecība” Ainavu uzturēšanas nodaļas vadītāja.

Teritorijā ir ierīkotas norādes par to, kādus atkritumus tur drīkst atstāt. Sabojāto norāžu vietā pašlaik tiek izgatavotas jaunas. Kārtības uzturēšanai teritorijā ierīkotas arī videonovērošanas kameras.

Neatbilstoši atkritumi

Iecavas apvienības pārvalde aicina iedzīvotājus būt godprātīgiem un ievērot nosacījumus. Ja arī turpmāk daudzi atļausies Ķesterkalnā izbērt neatbilstošus atkritumus un pašvaldībai būs jātērē lieli līdzekļi šo atkritumu apsaimniekošanai, pārvalde iežogos teritoriju un liegs brīvu pieeju komposta kaudzei.