Iecava Kultūra Sabiedrība Atbalsts Ukrainai
Ukraiņu dzīves stāsti foto
Fotogrāfiju autore Dana Rodenkirhena.

24. februārī apritēs jau divi gadi kopš Krievijas militārās agresijas Ukrainā. Bēgot no kara, daudzi ukraiņi uz īsāku vai ilgāku laiku patvērumu atraduši Latvijā, tostarp Iecavā.

Pēc Iecavas Dienas centra "Iecavnīca" vadītājas Ilvas Vansovičas iniciatīvas fotomāksliniece Dana Rodenkirhena tikās ar Iecavas ukraiņu kopienu un dalījās ar savu pieredzi mākslā un sasniegto fotogrāfijā. Tikšanās laikā dzima ideja par kopīgu foto projektu. Divu mēnešu laikā 11 ukraiņu ģimenes viesojās DR Studijā, un rezultātā tapa sērija „Dzīves stāstu raksti”. Fotogrāfijas vieno ukraiņu tradicionālo izšuvumu raksti, kas simbolizē aizsardzību, spēku un visu labo, līdzīgi kā tas ir ar latviešu zīmēm.

izstāde ''Iecavnīcā''

„Tā kā fotogrāfiju tapšana sakrita ar Ziemassvētku laiku, priecājos, ka varēju uzņemt ģimenes īpaši dekorētā studijā un paralēli projektam izveidot arī dažas svētku fotogrāfijas. Biju ārkārtīgi aizkustināta, redzot, kā bērni priecājas, vecāki uz mirkli aizmirst rūpes. Darba gaitā nereti nācās labot grimu, jo, tiklīdz sākām sarunas par notikumiem Ukrainā, asaras bija grūti valdīt kā man, tā modeļiem,” atceras Dana. Autore sirsnīgi pateicas Dienas centra darbiniecēm Ilvai un Ilzei, kas palīdzējušas ar projekta koordinēšanu un komunikāciju.

Izstādē katrai fotogrāfijai pievienots neliels stāsts par ģimeni. Līdz 1. martam interesenti ukraiņu dzīves stāstus var iepazīt Dienas centrā „Iecavnīca”, bet pēc tam izstāde būs aplūkojama Iecavas kultūras namā.

Dzīves stāstu raksti