Bauska Bauskas novada dome
Ceriņu iela Bauska

27. jūlija Bauskas novada domes sēdē deputāti lēma par divu investīciju projektu iesniegšanu Satiksmes ministrijā atzinuma saņemšanai un, apstiprināšanas gadījumā, aizņēmuma ņemšanu to īstenošanai.

Investīciju projekts „Seguma maiņa objektā „Ceriņu ielas posms no Dārza ielas līdz Biržu ielai”, Bauskā, Bauskas novadā”

Investīciju projekta mērķis ir uzlabot un nodrošināt pilnvērtīgu satiksmes drošību atbilstoši satiksmes intensitātei. Šobrīd ielas segums ir ar iesēdumiem, bedrēm un plaisām; Biržu un Ceriņu ielas krustojumam pieslēdzas Bauskas pilsētas kapu teritorija un tai nav nodrošināta droša gājēju piekļūšana; Ceriņu  ielas ietves segums ir sabrucis, betona apmales sadrupušas, nobīdījušās.

Investīciju projekta ietvaros paredzēts atjaunot tikai asfalta un šķembu pamata kārtu segumu, betona bruģa ietves, veikt cementbetona apmaļu un lietus ūdens slēgta tipa atvades tīkla izbūvi, esošo inženiertīklu aizsardzības pasākumus, ceļa aprīkojuma uzstādīšanu un labiekārtošanu.

Atbilstoši iepirkuma rezultātiem projekta būvdarbu izmaksas ir 284 357,92 EUR (ar PVN). Investīciju projekta apstiprināšanas gadījumā tiks ņemts ilgtermiņa aizņēmums 2023. gadā 23 974,71 EUR un 2024. gadā 215 772,39 EUR apmērā no Valsts kases.

2023. gada pašvaldības budžetā tiks paredzēts līdzfinansējums 4 230,83 EUR, bet 2024. gadā - 40 077,48 EUR.

Bauskas pilsētas Biržu iela no Dārza ielas līdz Biržu 23

Investīciju projekts „Seguma maiņa objektā „Bauskas pilsētas Biržu iela no Dārza ielas līdz Biržu 23”, Bauskā, Bauskas novadā”

Iela ir ar grants segumu un tās seguma tehniskais stāvoklis un satiksmes drošības līmenis ir neapmierinošs. Nav nodrošināta kvalitatīva lietus ūdens atvade un brauktuves segums pastiprināti pārmitrinās, esošie grāvji ir aizbiruši, caurtekas aizsērējušas. Laika gaitā, pieaugošās transporta slodzes un atmosfēras nokrišņu ietekmē, ir izveidojušās bedres un iesēdumi. Ir apgrūtināta iedzīvotāju piekļūšana saviem īpašumiem.

Investīciju projekta ietvaros paredzēta brauktuves ceļa segas izbūve, atjaunojot šķembu pamata kārtu un asfalta segumu; ūdensapgādes tīkla, sadzīves kanalizācijas, caurteku izbūve. Tāpat paredzēts veikt esošo inženiertīklu aizsardzības pasākumus, ceļa aprīkojuma uzstādīšanu un labiekārtošanu.

Atbilstoši iepirkuma rezultātiem projekta būvdarbu izmaksas ir 555 764,76 EUR (ar PVN). Investīciju projekta apstiprināšanas gadījumā tiks ņemts ilgtermiņa aizņēmums 2023. gadā 47 121,72 EUR un 2024. gadā 425 021,20 EUR apmērā no Valsts kases.

2023. gada pašvaldības budžetā tiks paredzēts līdzfinansējums 8 315,60 EUR, bet 2024. gadā - 75 003,74 EUR.