web

Ar mērķi veicināt vietējās sabiedrības saikni ar pašvaldību, nodrošināt iedzīvotāju interešu pārstāvību, sekmēt efektīvu, atklātu un atbildīgu sabiedrības iesaistīšanos ir izveidotas pirmās iedzīvotāju konsultatīvās padomes Bauskas apvienības pārvaldē.

Iedzīvotāju konsultatīvās padomes sastāvs nokomplektēts Ceraukstes, Īslīces, Mežotnes un Gailīšu pagastā, kur ievēlēti visi kandidāti, kuri pieteicās darbam padomē.

Ceraukstes pagasta iedzīvotāju konsultatīvās padomes vēlēšanās piedalījās 18 cilvēki, kuri arī pārliecinoši ievēlēja visus padomes kandidātus darbam padomē.

Ceraukstes pagasta iedzīvotāju konsultatīvās padomes sastāvs:

• Mārtiņš Griba;
  • Natalija Butkus;
  • Raimonds Levko;
  • Raitis Sirmanis;
  • Ināra Klimoviča.

Arī Gailīšu pagastā iedzīvotāju konsultatīvās padomes sastāvā ievēlēti visi kandidāti. Kopumā sapulcē piedalījās 9 no 11 kandidātiem un 20 iedzīvotāji.

Gailīšu pagasta iedzīvotāju konsultatīvās padomes sastāvs:

• Mārcis Pļaviņš;
  • Marta Priedola;
  • Liāna Dadžāne-Veidemane;
  • Sanita Kosoja;
  • Rita Detlava;
  • Marita Upeniece;
  • Eva Mustermane;
  • Iveta Neidere;
  • Viktorija Bajāre;
  • Raitis Pavinkšnis;
  • Karīna Andreika.

Iedzīvotāju konsultatīvās padomes kandidāti tika atbalstīt un ievēlēti arī Īslīces pagastā. Sapulcē bez kandidātiem piedalījās 29 cilvēki.

Īslīces pagasta iedzīvotāju konsultatīvās padomes sastāvs:

• Kārlis Vanags;
  • Gints Jankovskis;
  • Katrīna Jankovska;
  • Zane Grāvīte;
  • Evita Novicka;
  • Alise Kalniņa.

Mežotnes pagasta iedzīvotāju konsultatīvās padomes kandidātu vēlēšanās piedalījās 17 cilvēki, ievēlot pieteiktos kandidātus darbam padomē.

Mežotnes pagasta iedzīvotāju konsultatīvās padomes sastāvs:

• Aldis Pavilons;
  • Uldis Bundzinskis;
  • Gita Graudiņa;
  • Sanita Brūdere;
  • Dagnis Dārznieks.

Iedzīvotāju konsultatīvās padomes ievēlēto locekļu motivācija strādāt padomē ir dažāda – vēlme pārstāvēt konkrētu apdzīvotu vietu attīstot tās teritoriju, uzlabot apkārtējo vidi pagastā, uzlabot apsaimniekošanas jautājumu risināšanu, iesaistīties pagasta attīstības projektos, realizēt labiekārtošanas un vidi attīstošas ieceres, kā arī iestāties par skolu, bērnudārzu un citiem pagasta iedzīvotājiem svarīgiem infrastruktūras un pakalpojumu nodrošināšanas objektiem pagastā. Padomes locekļi sevi raksturo kā sava pārstāvētā pagasta un dzīvesvietas patriotiem, kā arī darbu padomē uzskata par iespēju uzlabot konkrētā pagasta iedzīvotāju labklājību un apkārtējo vidi.

Pēc iedzīvotāju konsultatīvo padomju ievēlēšanas visās 12 teritorijās, kur tās janvārī izsludinātas, padomes locekļiem tiks organizēta kopīga tikšanās ar Bauskas novada pašvaldības vadības komandu, lai pārrunātu turpmāko sadarbību, kā arī veicinātu savstarpēju kontaktu apmaiņu un tīklošanos.

Vairākās Bauskas novada pašvaldības teritorijās nav saņemts nepieciešamais pieteikumu skaits. Tāpēc Bauskas novada pašvaldība turpinās pieņemt iedzīvotāju konsultatīvās padomes locekļa kandidātu pieteikumus, līdz kamēr būs sasniegts saistošajos noteikumos noteiktais kandidātu skaits.