Jaunums
Izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas maksā Vecumnieku, Bārbeles, Kurmenes, Skaistkalnes, Stelpes un Valles pagastos no 1.jūlija

Izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas maksā Vecumnieku, Bārbeles, Kurmenes, Skaistkalnes, Stelpes un Valles pagastos no 1.jūlija

Vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” informē par plānotajām un Bauskas novada pašvaldības apstiprinātajām izmaiņām nešķiroto sadzīves, lielgabarīta un dalīti vāktu bioloģiski noārdāmo atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu maksā Vecumnieku, Bārbeles, Kurmenes, Skaistkalnes, Stelpes un Valles pagastos, kas stāsies spēkā no š.g. 1.jūlija.

Iepriekšējās izmaiņas maksā par atkritumu apsaimniekošanu šā gada sākumā ietekmēja dabas resursu nodokļa likmes un poligonu tarifa kāpums, kas pēc valstī noteiktajiem normatīvajiem aktiem tiek iekļauti atkritumu apsaimniekošanas maksā. Taču šoreiz izmaiņas izraisījuši tādi ārējie un no apsaimniekotāja neatkarīgi faktori kā patēriņa cenu kāpums, vidējās darba samaksas, kā arī degvielas cenu pieaugums. Būtiski palielinājušās arī citu energoresursu cenas (elektroenerģijai, gāzei u.c.).   

Saistībā ar augstāk minēto, izmaksas par atkritumu apsaimniekošanu no 2022. gada 1. jūlija Vecumnieku, Bārbeles, Kurmenes, Skaistkalnes, Stelpes un Valles pagastos:

  • Nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošana  - 16,91EUR/m3 bez PVN, PVN 21% – 3,55 EUR, kopā – 20,46EUR/m3 (līdz š.g. 1.jūlijam – 19,95EUR/m3). Izmaksas par privātmājās visbiežāk izmantotā 0,24 m3 konteinera izvešanas reizi būs 4,91EUR (ar PVN 21%) līdzšinējo 4,79EUR vietā.
  • Lielgabarīta atkritumu apsaimniekošana  - 26,46EUR/m3 bez PVN, PVN 21% – 5,56 EUR, kopā – 32,02EUR/m3 (līdz š.g. 1.jūlijam – 31,35EUR/m3).
  • Bioloģiski noārdāmo atkritumu apsaimniekošana  - 12,71EUR/m3 bez PVN, PVN 21% – 2,67 EUR, kopā – 15,38EUR/m3 (līdz š.g. 1.jūlijam – 14,76EUR/m3).

Lai sniegtu iespēju iedzīvotājiem un uzņēmumiem samazināt izmaksas par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, SIA “Eco Baltia vide” piedāvā dažādus risinājumus atkritumu šķirošanai gan individuāli, gan publiski pieejamās vietās. Šķiroto atkritumu – vieglā iepakojuma jeb plastmasas, papīra, metāla iepakojuma, stikla taras un citu šķiroto atkritumu apsaimniekošanu SIA “Eco Baltia vide” savos apkalpotajos novados nodrošina bez maksas.Plašāka informācija par atkritumu šķirošanu.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties, rakstot uz e-pastu vecumnieki@ecobaltiavide.lv vai zvanot pa tel. 8717. Informācija par SIA “Eco Baltia vide” pakalpojumiem un aktualitātēm pieejama www.ecobaltiavide.lv