Bauskas novada dome Pašvaldība Sabiedrība
ielu norādes esošais 2023
Foto: Piemērs šī brīža situācijai novada teritorijā.

Vides un attīstības komitejā 12.oktobrī deputāti izskatīs saistošo noteikumu projektu “Par ēku numerācijas, ēku un nekustamo īpašumu nosaukumu plākšņu izvietošanu Bauskas novadā”, kas nosaka kārtību, kādā noformējamas un izvietojamas ēku numerācijas plāksnes, daudzdzīvokļu dzīvojamo māju dzīvokļu numuru plāksnes un ēku un nekustamo īpašumu nosaukumu plāksnes.

Šo noteikumu mērķis ir nodrošināt adresācijas objekta atrašanās vietas ātru noteikšanu ņemot vērā Bauskas novada teritoriālo iedalījumu un veidot vienotu vizuālo tēlu Bauskas novada administratīvajā teritorijā.

Šobrīd pašvaldībā nav spēkā esoša normatīvā akta, kas noteiktu ēku numerācijas un ēku un nekustamo īpašumu nosaukumu plākšņu noformēšanas un izvietošanas kārtību. Rodas situācijas, ka pie nekustamā īpašuma nav izvietota numerācijas vai nosaukuma plāksne un nav iespējams operatīvi identificēt nepieciešamo adresi. Savukārt tur, kur tās ir izvietotas, ir konstatētas situācijas, ka vienā teritoriālajā vienībā ir dažādu krāsu, izmēru un lieluma plāksnes, kas savukārt rada nepievilcīgu ainavu.

Līdz 2022. gada 31. decembrim pašvaldībā bija spēkā trīs bijušo novadu – Bauskas, Iecavas un Vecumnieku saistošie noteikumi par ielu nosaukumu, ēku numerācijas plākšņu un norāžu plākšņu noformēšanu un izvietošanu.

ielu norādes esošais 2023
Foto: Piemērs šī brīža situācijai novada teritorijā.

Izstrādājot jaunos saistošos noteikumus, ir saglabāts „teritoriālais iedalījums”, nosakot katrai apvienību pārvaldei savu plākšņu krāsu un citas atsevišķas nianses, kas bija iestrādātas bijušajos saistošajos noteikumos. Tas neuzliks papildu slogu ar plākšņu nomaiņu iedzīvotājiem, kas jau to ir veikuši saskaņā ar iepriekšējo regulējumu. Vienas pārvaldes teritorijas ietvaros, kur bija novērojamas dažādu krāsu plāksnes, saistošajos noteikumos izvēlēta viena dominējošā krāsa.

Saistošajos noteikumos aprakstīti ēku un daudzdzīvokļu dzīvojamo māju dzīvokļu numuru plākšņu izgatavošanas un izvietošanas noteikumi.

Paredzēts, ka saistošie noteikumi noteiks ēkas vai nekustamā īpašuma īpašnieka, valdītāja vai apsaimniekotāja pienākumu veikt ēku numerācijas plākšņu, daudzdzīvokļu dzīvojamo māju dzīvokļu numuru plākšņu un ēku un nekustamo īpašumu nosaukumu plākšņu izvietošanu atbilstoši saistošajos noteikumos noteiktajām prasībām, kā arī to uzturēšanu labā tehniskā un vizuālā kārtībā.

Norāžu plāksnes šobrīd netiek iekļautas regulējumā un virzītas apstiprināšanai. Pēc jaunā Bauskas novada logo izstrādes un apstiprināšanas un jauna norāžu plākšņu koncepta izstrādes, tiks veikti saistošo noteikumu grozījumi.

Saistošo noteikumu izstrādes laikā tika veiktas konsultācijas ar pašvaldības speciālistiem.

Sabiedrības viedokļa noskaidrošanai saistošo noteikumu projekts un paskaidrojuma raksts ir publicēts pašvaldības mājaslapā www.bauskasnovads.lv

Saistošos noteikumus plānots izskatīt arī Finanšu komitejas sēdē, tālāk virzot apstiprināšanai domes sēdē.