Pašvaldība Sabiedrība Vizuālā identitāte
Iedzīvotāju aptauja

Turpinot Bauskas novada vizuālās identitātes izstrādi, novada iedzīvotāji laika posmā no 7. augusta līdz 27. augustam aicināti iesaistīties un paust savu viedokli par jaunā Bauskas novada identitāti un tēlu, aizpildot tiešsaistes anketu:

Anketa pieejama pašvaldības tīmekļvietnē www.bauskasnovads.lv, sociālā medija facebook.com kontos: Bauskas novads, Iecavas apvienības pārvalde, Rundāles apvienības pārvalde un Vecumnieku apvienības pārvalde.

Anketu ir iespēja aizpildīt arī izmantojot datoru pašvaldības klientu apkalpošanas centros un bibliotēkās. Iegūtie dati tiks apkopoti konfidenciāli, apstrādāti anonīmi un netiks nodoti trešajām personām.

Anketas rezultāti atspoguļos iedzīvotāju viedokli par Bauskas novada unikalitāti un vērtībām, ko iekļaut zīmola stāstā.

Koprades darbnīcu rezultāti

Jūnijā aicinājām iedzīvotājus pieteikties un iesaistīties koprades darbnīcās par Bauskas novada identitāti un tēlu. Tika organizētas četras koprades sesijas – Bauskā, Iecavā, Vecumniekos un Rundālē, kur ar diskusijas un prāta vētras metodi tika iesaistīti dažāda vecuma un profesionālo jomu pārstāvji. Profesionāļu vadībā tika ieskicētas mūsu novada vērtības.

Liels paldies visiem, kuri atsaucās un veltīja savu laiku, daloties noskaņojumā par esošo situāciju un pārdomās par vēlamajiem novada attīstības virzieniem, kā arī Bauskas novada vērtībām zīmola attīstībai.

Lai arī visās diskusiju grupās iezīmējās neapmierinātība ar reformas rezultātiem, tomēr bija jaušama iedzīvotāju vēlme pēc izaugsmes un izmaiņām. Jāatzīmē, ka iedzīvotāji diskusijā demonstrēja gatavību līdziesaistīties lēmumu pieņemšanā, lai veicinātu pozitīvas pārmaiņas mūsu novadā.

Kā aktuālākās vajadzības tika minētas: darba vietas, atbalsts un infrastruktūra uzņēmējdarbībai, veselības aprūpes pieejamība, infrastruktūra bērnu brīvā laika aktivitātēm, daudzveidīgai atpūtai un sporta aktivitātēm, skaidra prioritāšu noteikšana, efektīva resursu sadale un plānošana novada līmenī, vienkāršāka un efektīvāka procesu pārvaldība bez liekas birokrātijas, investīcijas, profesionāļu piesaiste, cieņpilna sadarbība, piederības sajūta novadam.

Koprades darbnīcu dalībnieki ieskicēja “pērles”, ar ko lepojas Bauskas novadā:

• vēstures mantojums – pilis, baznīcas, muižas, vēsturiskie objekti u.c., vēsturiskās personības;
  • dzīves telpa – skolas, bibliotēkas, pastaigu vietas, parki, sakopta vide, dienas centri u.c.;
  • radītie kultūras pasākumi – festivāli, tradicionālie svētki, tirdziņi, konkursi, sporta pasākumi u.c.;
  • atpūtas un izklaides vietas – mājražotāji, amatiermāksla, muzeji, zemnieku saimniecības, aktīvās atpūtas iespējas;
  • izsmalcinātas un gardas maltītes – restorāni, kafejnīcas, picērijas, medus, mājražotāju produkti, alus, vīns;
  • vietējie cilvēki – “darītāji”, uzņēmēji, zemkopji, lopkopji, kaismīgi sporta līdzjutēji, “radītāji”, amatiermākslas kolektīvu dalībnieki u.c.;
  • dabas resursi (arī ģeogrāfiskais novietojums) – upes, ezeri, karsta kritenes, meži, seno koku alejas, baltā kāpa, saullēkti un saulrieti, gleznaini ceļa posmi, tradicionālā Zemgales līdzenuma ainava.

Tika identificētas potenciālās vērtības Bauskas novada zīmola attīstībai: pilis, “darītāji”, “radošie cilvēki”, latviskums, Bauskas novads kā vieta visām paaudzēm, garīgums, upes, dabas pērles, brīnumi, diženums un varenums, Zemgales sirds, Latvijas dienvidi.

Koprades darbnīcu darba rezultāti atspoguļoti arī anketas jautājumos.

Kādi būs turpmākie soļi vizuālās identitātes izstrādei?

Jau tuvākajā laikā aicināsim iedzīvotājus uz kopīgu domu apmaiņu par turpmāko novada tēla veidošanu. Domnīcas plānotas:

• 16. augustā plkst. 18:30-20:30 Iecavā, Iecavas kultūras nama Mazajā zālē, Rīgas ielā 18;
  • 22. augustā plkst. 18:30-20:30 Vecumniekos, “Sarkanajā skolā”, Bauskas ielā 4;
  • 23. augustā plkst. 18:30-20:30 Rundālē, Rundāles apvienības pārvaldē, Pilsrundālē 1;
  • 29. augustā plkst. 18:30-20:30 Bauskā, Bauskas rātsnamā, Rātslaukums 1.

Šobrīd mārketinga komunikācijas profesionāļi jau analīzē Bauskas novada esošā tēla uztveri novada, Zemgales un Latvijas kontekstā. Tiek veikta novada identitātes analīze, sistematizējot tos resursus, kas visvairāk simbolizē novadu. Pamatojoties uz iegūtajiem datiem, tiks izvērtēta Bauskas novada vizuālās identitātes izstrāde – vai izmantojam esošos simbolus? Attīstām tos? Pārveidojam? Kādā veidā? Vai radām jaunu identitāti?

SIA “OZOLS IR” dizaina speciālisti izstrādās trīs sākotnējos variantus vizuālajai identitātei, ko veido logotips (“zīmējums”) un sauklis. Pēc veiksmīgākā dizaina varianta izvēles tiks turpināta vizuālās identitātes gala versijas un vadlīniju izstrāde.

Paralēli pašvaldības sabiedrisko attiecību, tūrisma, uzņēmējdarbības, attīstības jomas, kultūras, sporta un citu jomu speciālisti kopīgi darbosies profesionāļu vadībā, lai izstrādātu integrētās mārketinga komunikācijas plānu.

Pēc vizuālās identitātes apstiprināšanas turpināsies visu pašvaldības nozaru darbs identitātes un vērtību iedzīvināšanai – kopīgi radītā stāsta stāstīšanai.

Kādēļ nepieciešamas pārmaiņas?

Pirms diviem gadiem līdzšinējos Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novadus skāra būtiskas pārmaiņas. Tika izveidots jauns Bauskas novads – teritoriāli piektais lielākais Latvijā.

Veidojoties jaunai teritoriālai vienībai, mainās arī pats novads, vērtības, uzsvari priekšstatos. Mainās tas, kā mēs saredzam Bauskas novadu; arī no malas Bauskas novads izskatās citādi. Šīs pārmaiņas nesušas līdzi lielus izaicinājumus, tomēr sniedz arī iespējas kopīgiem spēkiem, soli pa solim veidot novada identitāti tādu, kādu to vēlamies redzēt.

Šis ir labs brīdis, lai sanāktu kopā un meklētu tās vērtības, kas ļautu mums lepoties ar Bauskas novadu – vietu, kur dzīvojam mēs, mūsu ģimene, kur strādājam, kur saredzam savu un bērnu nākotni, kur mūsu uzņēmumi rod jaunas iespējas, sadarbības partnerus un attīstās.

Plašāk par šo tēmu: