Uzņēmējdarbība

Šajā pavasarī 854 jaunie uzņēmēji pieteikušies Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubatoru sniegtajam atbalstam - no tiem 339 inkubācijas (INK) programmai un 515 pirmsinkubācijas (PINK) programmai. LIAA Jelgavas biznesa inkubators saņēmis rekordlielu pieteikumu skaitu, abām atbalsta programmām kopā pieteikušies 88 jaunie uzņēmēji.

LIAA Jelgavas biznesa inkubators saņēmis 34 jauno uzņēmēju pieteikumus inkubācijai un 48 pirmsinkubācijai. Visielākais pieteikumu skaits saņemts no uzņēmējiem Jelgavas pilsētā (INK – 16; PINK – 19), pēc tam seko Bauskas novads (INK – 5; PINK – 7), Dobeles novads (INK – 1; PINK – 7), Vecumnieku novads (INK – 3; PINK – 4), Jelgavas novads (INK – 2; PINK – 4) un Ozolnieku novads (INK – 2; PINK – 4). Saņemti pieteikumi arī no Tērvetes, Iecavas, Jūrmalas, Olaines novadiem un Rīgas pilsētas. Pretendenti aizstāvēs savas biznesa idejas uzņemšanas komisijā maijā, lai cīnītos par vienu no 7 vietām uz inkubāciju vai 20 vietām uz pirmsinkubāciju.

Šogad LIAA biznesa inkubatori aicināja biznesa inkubatoru atbalstam pieteikties arī diasporas pārstāvjus. Šim aicinājumam atsaucās 80 jaunie uzņēmēji, kas dzīvo un strādā citviet pasaulē. No tiem divi pretendenti aizstāvēs savu biznesa ideju LIAA Jelgavas biznesa inkubatora inkubācijas uzņemšanā, savukārt 6 dalībnieki no Vācijas, Itālijas, Turcijas, Ungārijas un Anglijas saņems diasporas tiešsaistes pirmsinkubācijas apmācības, ko nodrošinās LIAA Jelgavas biznesa inkubators.

2020. gada rudenī visos biznesa inkubatoros kopumā tika saņemti 533 pieteikumi, bet 2020. gada pavasarī – 501 pieteikums. Šajā pavasarī LIAA inkubācijas programmā pieteikušies 339 jauni uzņēmēji un 515 biznesa ideju autori pirmsinkubācijas programmā, kas kopā veido 854 pieteikumus. Salīdzinot ar iepriekšējo pietiekšanos 2020. gada rudenī, kopējais pieteikumu skaits palielinājies par 65 %, kas apliecina, ka pandēmijas laikā interese par savas uzņēmējdarbības attīstību ir pieaugusi.

LIAA Biznesa inkubatoru departamenta direktore Laura Očagova:  „Ar katru gadu redzam, ka LIAA biznesa inkubatora programmas kļūst populārākas un biznesa ideju autori un jaunie uzņēmēji piesakās, lai izmantotu LIAA biznesa inkubatora programmu sniegtās iespējas sava biznesa attīstīšanai. Šo programmu popularitāti un potenciālo  dalībnieku interesi veicina inkubatoru dalībnieku rezultāti, par kuriem runā gan LIAA, gan pašu uzņēmumu sasniegumi pasaulē – spējot konkurēt globālā līmenī, tā arī sasniegtie eksporta apjomi. Pēdējos 3 gados biznesa inkubatoru dalībnieku eksporta apjomi sasnieguši vairāk nekā 125 milj. EUR.” 

Arī šogad populārākie inkubatori, ieskaitot diasporas iesniegumus, ir Radošo industriju (Rīga, 164 pieteikumi), Jūrmalas (90) un Jelgavas (88). Uzņemšanas rezultāti inkubācijas un pirmsinkubācijas programmās būs zināmi 2021. gada maijā.

Renāte Bērante
LIAA Jelgavas biznesa inkubatora
vecākā projektu vadītāja