Der zināt Uzņēmējdarbība

Ar saukli “Tava komanda startam” Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Jelgavas biznesa inkubators izziņo 2023. gada pavasara uzņemšanu pirmsinkubācijas programmā. No 1. līdz 20. martam sešu mēnešu apmācību programmā kopumā tiks uzņemti 250 biznesa ideju autori. No 2017. gada līdz šim brīdim šo programmu apguvuši jau 2986 biznesa ideju autori.

Pieteikties pirmsinkubācijas programmai varēs no 1. līdz 20. martam, iesniedzot pieteikumu vienotajā valsts platformā biznesa attīstībai www.business.gov.lv.

Pirmsinkubācijas programma ir piemērota biznesa ideju autoriem, kam vēl nav sava uzņēmuma, kā arī jaunajiem uzņēmējiem pašā uzņēmējdarbības sākumā, kad produkts vēl nav pieejams plašam klientu lokam. Programma ilgst sešus mēnešus un tās laikā dalībnieki piedalās apmācībās, apgūstot svarīgākās uzņēmējdarbības prasmes, apmeklē uzņēmēju pieredzes stāstu sesijas un individuālās konsultācijās saņem mentoru atbalstu jau detalizēta rīcības plāna izstrādei biznesa idejas attīstīšanai.

Dalība programmā nodrošina arī pieeju ar biroja tehniku aprīkotām darba telpām jeb kopstrādei jebkurā no divpadsmit LIAA biznesa inkubatoriem un deviņām atbalsta vienībām, kā arī iespēju pievienoties lielākajai jauno uzņēmēju kopienai Latvijā.

Visi interesenti, kas vēlas apgūt uzņēmējdarbības pamatus bez maksas un spert pirmos soļus sava biznesa attīstībā, tiek aicināti uz individuālajām konsultācijām ar pirmsinkubācijas programmas vadītāju Madaru Zemki, lai iepazītos ar programmas norisi un saņemtu informatīvu atbalstu pieteikuma aizpildīšanai. Pieteikties uz konsultāciju var, rakstot uz jelgava@liaa.gov.lv vai zvanot +371 62400909

Kā arī 21.februārī plkst.15:00 LIAA Jelgavas biznesa inkubatorā, Peldu ielā 7 (5. stāvā), Jelgavā notiks informatīvs un iedvesmojošs pasākums INFO STUNDA, kura laikā būs iespēja uzzināt vairāk par biznesa inkubatora sniegto atbalstu un iepazīt tā komandu, kā arī iedvesmoties no jaunā uzņēmēja pieredzes stāsta par pirmsinkubāciju un biznesa idejas attīstību.
Pasākumam aicinām pieteikties.

Savukārt 28.februārī plkst.15:00 LIAA Jelgavas biznesa inkubatora atbalsta vienībā Bauskā, Katoļu ielā 3, Bauskā norisināsies pasākums “Kā es kļuvu par uzņēmēju?”, kurā ikvienam interesentam būs iespēja noklausīties LIAA Jelgavas biznesa inkubatora pirmsinkubācijas programmas absolventu pieredzes stāstus par biznesa inkubatorā gūto atbalstu, saņemt vairāk informācijas par programmu un atbildes uz interesējošiem jautājumiem par pieteikumu sagatavošanu un iesniegšanu.
Reģistrācija.

LIAA biznesa inkubatoru mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu uzņēmumu izveidi un attīstību. LIAA Biznesa inkubatorus finansē ERAF projekts "Reģionālie biznesa inkubatori un Radošo industriju inkubators".

Ekonomikas ministre Ilze Indriksone: ”Uzdrošināšanās sākt uzņēmējdarbību prasa pārvarēt aizspriedumus un potenciālos riskus, nebaidīties no neizdošanās un mērķtiecīgi virzīties uz jaunu panākumu sasniegšanu. Dalība biznesa inkubatoru pirmsinkubācijas programmā ir ne tikai pirmais nopietnais atspēriena punkts topošajiem uzņēmējiem, bet arī  ir viens no  inovatīvas un uz produktivitātes kāpināšanu orientētas uzņēmējdarbības ekosistēmas elementiem Latvijā, kas spēs nodrošināt iedzīvotājiem nepieciešamās darbavietas visā valstī, stabilu labklājību un drošību par nākotni. Tāpēc nenovērtējami svarīga ir valsts palīdzība jaunas uzņēmējdarbības sākšanai un attīstīšanai”.

“Mūsu bijušie un esošie pirmsinkubācijas dalībnieki augsti vērtē drošo vidi, kas ļauj īsā laikā novērtēt biznesa idejas dzīvotspēju. Biznesa inkubators ir vide, kur nav jābaidās kļūdīties. Bieži mācību un tirgus izpētes procesā dalībnieki maina savu sākotnējo redzējumu – uzlabo esošo produktu vai sāk darbu pie jauna, kam reizēm pat jāmaina viss sākotnējais koncepts un jāiepazīst jauna mērķauditorija. Sešos mēnešos mēs kopā ar jaunajiem uzņēmējiem veidojam izpratni par soļiem, kas jāpaveic, lai nonāktu līdz pirmajai pārdošanai,” par līdzšinējo dalībnieku pieredzi stāsta LIAA Jelgavas biznesa inkubatora pirmsinkubācijas programmas vadītāja Madara Zemke.

Vairāk par LIAA biznesa inkubatoriem: www.inkubatori.magneticlatvia.lv

Par pirmsinkubācijas programmu: www.youtu.be/sfsxK-CVCJQ

 

Papildu informācija:

LIAA Jelgavas biznesa inkubators
Peldu iela 7 (5.stāvs), Jelgava
jelgava@liaa.gov.lv
Tālrunis: +371 62400909
Inkubatori.magneticlatvia.lv