Sabiedrība Bauskas novada pašvaldība
Prezidenta vēstule

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs 8. martā oficiālā vizītē apmeklēja Bauskas novadu, dienas gaitā ar pašvaldības vadību pārrunājot novadā aktuālos jautājumus, apmeklējot vairākus uzņēmumus un pašvaldības iestādes, tiekoties ar lauksaimniekiem un vietējiem iedzīvotājiem. Tomēr vizītes laikā prezidents saskārās arī ar negaidītu pārsteigumu – Vecumniekos ar paceltu Latvijas karogu viņu sagaidīja mazie Latvijas patrioti – astoņus gadus vecie brālēni Vestards Ausbergs un Gustavs Krēmers.

Tagad par nozīmīgo notikumu puišiem atgādinās arī no Valsts prezidenta kancelejas vakardien saņemtā vēstule un fotogrāfijas. Kancelejas vadītāja Gunda Reire raksta: “Cienījamie Vestard un Gustav! Pateicībā par tikšanos Latvijas Valsts prezidenta vizītes laikā Bauskas novadā šā gada 8. martā nosūtu Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča personīgi jums parakstītas fotogrāfijas. Paldies, ka viesošanos Bauskas novadā padarījāt tik īpašu!”

To, ka šis brīdis bijis īpašs, atzīst arī Vestarda tētis Arvis. Dienu pirms vizītes izdomājis, ka vajadzētu prezidentu sagaidīt. Mājās ar puikām izmēģinājuši, kā turēt karogu, kā uzrunāt prezidentu. “Vizītes dienā braucām gaidīt. Necerējām, ka eskorts apstāsies un mainīs dienas plānu, bet vismaz būsim izrādījuši godu,” atceras Arvis un nosaka: “Prezidents mums ir riktīgi labs!” Arvja ģimenē piederība Latvijai un latviešiem ir svarīga: sētā plīvo Latvijas karogs, kas tiek pacelts ar Latvijas himnu; ģimenes patriotisma gars tiek stiprināts dažādos pasākumos, arī sekojot līdzi sportistu gaitām un piedaloties viņu sagaidīšanā pie Brīvības pieminekļa.

Pēc viesošanās Bauskas novadā savā Facebook profilā Edgars Rinkēvičs rakstīja: “Man bieži jautā, kas dod gandarījumu un spēku Valsts prezidenta amatā, atbilde ir vienkārša - tieši šādi mirkļi - dot prieku un to gūt, sirsnība un labestība no dažādu paaudžu cilvēkiem. Šodien Bauskas novadā, citreiz Rīgā, Latgalē vai Kurzemē. Visur Latvijā!”

Prezidents ar Vestardu un Gustavu
Foto autors: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja.