Pašvaldība
attēls

Laikus gatavojoties 2024. gada nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksāšanas paziņojumu izsūtīšanai, aicinām iedzīvotājus pieteikties paziņojuma saņemšanai elektroniski. Paldies ikvienam, kas to jau ir izdarījis.

Portālā www.epakalpojumi.lv pieteikties NĪN maksāšanas paziņojuma saņemšanai elektroniski var dažās minūtēs un tā ietaupīt budžeta līdzekļus, kurus pašvaldība varētu novirzīt citiem mērķiem.

Pieteikties maksāšanas paziņojumu saņemšanai e-pastā var:

  • Mobilajā lietotnē "Bauskas novads";
  • Portālā www.epakalpojumi.lv sadaļā “Nekustamais īpašums”, autorizējoties ar piedāvāto internetbanku vai eID karti un izvēloties pakalpojumu “E-pasta un SMS pieteikums”. Izmantojot šo pakalpojumu, tuvojoties maksājuma datumam, tiks nosūtīts atgādinājums;
  • Elektroniski parakstītu iesniegumu var nosūtīt uz e-pasta adresi pasts@bauskasnovads.lv;
  • Iesniedzot parakstītu iesniegumu papīra formātā:
    • pa pastu, nosūtot uz pašvaldības oficiālo adresi Uzvaras iela 1, Bauska, Bauskas nov., LV-3901;
    • klātienē kādā no Bauskas novada valsts un pašvaldības vienotajiem klientu apkalpošanas centriem (VPVKAC).

Maksāšanas paziņojums tiek izsūtīts katru gadu līdz kārtējā gada 15. februārim.

UZZIŅAI

Iedzīvotāji joprojām ir kūtri elektronisko saziņas līdzekļu izmantošanā informācijas saņemšanā no pašvaldībām, līdz ar to nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojumu sagatavošana un piegāde pa pastu Latvijas pašvaldībām gadā izmaksā vairāk kā miljonu eiro, liecina SIA „ZZ Dats” apkopotā informācija. Vidēja izmēra pašvaldībām šīs izmaksas gadā ir ap divdesmit tūkstošiem eiro. 

2023. gada pirmajā pusgadā Latvijas pašvaldības fiziskām personām elektroniskā veidā nosūtījušas par 54 tūkstošiem vairāk nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksāšanas paziņojumu nekā pērn. 316 tūkstoši jeb 28,5% no fiziskām personām sagatavotajiem NĪN maksāšanas paziņojumiem ir nosūtīti uz e-pastu, bet 74 tūkstoši jeb 6,5% uz oficiālo e-adresi. Tomēr joprojām 709 tūkstoši NĪN maksāšanas paziņojumu fiziskām personām tiek sūtīti pa pastu, tai skaitā gandrīz 15 tūkstoši uz ārzemēm.