Izglītība Projekti
ēdamzāle

Bauskas novada pašvaldība turpina īstenot projektu Nr.8.1.2.0/17/I/011 “Bauskas Valsts ģimnāzijas un Bauskas 2.vidusskolas infrastruktūras sakārtošana”.Tuvojas noslēgumam remontdarbi Bauskas 2.vidusskolā - pilnībā izremontēti, aprīkoti ar interaktīvajām stikla tāfelēm un ergonomiskām mēbelēm ir 34 mācību kabineti.

Šis vasaras laikā tika pabeigti gada sākumā uzsāktie remontdarbi sākumskolas posmā - 9 mācību kabineti un 7 mācību kabineti skolas vidējā korpusā. Vērienīgi darbi paveikti skolas ēdnīcā un virtuvē, kur tika veikta inženiertīklu - elektroinstalācijas, ventilācijas sistēmas, ūdens un kanalizācijas sistēmās, kā arī apkures sistēmas  remontdarbi tika uzsākti noslēdzoties mācību gadam 1.jūnijā. No jauna tika ieklāts grīdas segums un veikti iekšējās apdares darbi. Gan virtuves zonā darbiniekiem, gan ēdnīcā skolotājiem un skolēniem, tika radītas jaunas un gaišas telpas. Pārmaiņas piedzīvoja arī skolas gaiteņi un  kāpņu telpas. Skolā uzstādīta arī piekļuves kontroles sistēma - skolniekiem, skolotājiem un darbiniekiem ienākot ēkā būs jāreģistrējas.  Sākotnēji sistēma darbosies skolēnu drošībai, lai vienkāršā veidā varētu apkopot personu skaitu, kas atrodas ēkā, bet vēlāk plānots šos datus salāgot ar e-klasi un apmeklējuma žurnālu, kā arī ar ēdnīcai nododamajiem datiem.

Vēl pie jaunumiem jāpiemin vasaras laikā uzstādīto žogu ap skolas teritoriju, tādejādi izveidojot vairākas jaunas zaļās teritorijas - “klases” mācību procesa organizēšanai, lai skolēni droši pārvietotos pa skolas teritoriju un ierobežotu nepiederošu personu piekļūšanu skolas teritorijai.

Paredzēts, ka skolas teritorijā speciāli izveidotās stāvvietās ar atļaujām varēs iebraukt un novietot automašīnas tikai skolas pedagogi un darbinieki. Vecākiem turpmāk būs jādomā citi bērnu pievešanas veidi, jo pie skolas centrālās ieejas turpmāk nebūs paredzēta piebraukšana. Skolas teritorijai jākļūst drošai skolēniem un skolotājiem.

Šobrīd darbi turpinās skolas aktu zālē, kur plānots kosmētiskais remonts un ir palikušas vēl dažas neremontētas telpas pagrabstāvā.

Būvdarbu līguma izpildes laiks par iepriekšminētajiem darbiem ir līdz šī gada 30.oktobrim, kad ir paredzēts pilnībā pabeigt visus ieplānotos darbus.

Remontdarbi ir daļa no visaptveroša projekta „Uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi”. Šī paša projekta ietvaros jau īstenota  Bauskas 2.vidussskolas stadiona rekonstrukcija un Bauskas Valsts ģimnāzijai atjaunots inventārs mācību priekšmetam „Sports” un uzstādīts āra vingrošanas komplekss, kā arī 2021.gada decembrī pabeigti Bauskas Valsts ģimnāzijas pārbūves darbi un ergonomisku mēbeļu  un IKT aprīkojuma iegāde un uzstādīšana.

Informācijai: 30.jūnijā Bauskas novada pašvaldība noslēdza līgumu ar SIA „Kvintets M” par Bauskas 2. vidusskolas ēkas pārbūvi, Dārza iela 9, Bauskā (projektēšanu, autoruzraudzību un būvdarbiem). Darbu uzraudzību un būvuzraudzību veiks SIA „Būvētika”. Darbu kopējā summa ir 3 521 162,02 EUR bez pievienotās vērtības nodokļa, tajā skaitā ERAF un valsts finansējums 1 593 808,48 EUR bez pievienotās vērtības nodokļa.

Projektu pilnībā plānots pabeigt līdz 2023.gada decembrim.

Projekta kopējais plānotais budžets ir 8 173 459 EUR, un to plānots investēt sešos gados. No kopējām plānotajām izmaksām Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums sastāda 3 387 334 EUR, valsts finansējums 428 971 EUR un pašvaldības līdzfinansējums attiecināmajām un neattiecināmajām izmaksām sastāda 4 357 154 EUR.

Vairāk par projektu: ŠEIT

eraf