Bauskas novads Pašvaldība
pašvaldības apbalvojums

Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas gadadienā 4.maijā Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis Bauskas Rātsnamā svinīgā pasākumā pasniegs Bauskas novada pašvaldības apbalvojumus.

Bauskas novada pašvaldības augstākais apbalvojums Goda zīme „Zelta ozols” piešķirts Imantam Lancmanim par ilggadēju augstvērtīgu radošo darbību mākslas jomā un nozīmīgu ieguldījumu kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā un popularizēšanā.

Mākslas vēsturnieka un gleznotāja mūžs kopš 1964. gada saistīts ar Rundāles pili. No 1976. gada līdz 2018. gadam I. Lancmanis ir bijis muzeja direktors. Tas ir viņa nopelns, ka tagad atjaunotā pils ir labi zināma ne vien Latvijā, bet teju visā pasaulē. Viņš ir virzījis un vadījis apjomīgus restaurācijas darbus un muzeja izveidi, lai Rundāles pils komplekss spētu pastāvēt kā vienots 18. gadsimta arhitektūras un monumentāli dekoratīvās mākslas piemineklis. Nozīmīgs ir I. Lancmaņa ieguldījums Latvijas piļu, muižu un baznīcu vērtību saglabāšanā. Laikā kopš pensionēšanās I. Lancmanis turpina būt sabiedriski aktīvs un darbojas kultūras pieminekļu saglabāšanā un atjaunošanā gan kā eksperts, gan zinātniskais konsultants (Lielvircavas muiža, Mežotnes baznīca, Skaistkalnes baznīca u. c.). Mākslas un kultūras procesos īpaša nozīme ir viņa publikācijām: monogrāfijām, katalogiem, rakstiem un rakstu sērijām periodiskajos izdevumos Latvijā, Krievijā, Vācijā, Francijā. 2021. gadā ar monogrāfijas „Rundāles pils III. Restaurācija” izdošanu tika noslēgts darbs pie apjomīgās triloģijas par Rundāles pili, kas raksturo Rundāles pils vēsturi, interjerus un restaurāciju. Bagātīgas un rosinošas arvien ir erudītā speciālista publiskās uzstāšanās – tiklab starptautiska vai vietēja mēroga zinātniskās konferencēs, semināros un priekšlasījumos vai sabiedrisko organizāciju aktivitātēs, kā studentu auditorijas priekšā Valsts Mākslas akadēmijā vai kolēģu lokā. Būdams kaislīgs franču valodas un kultūras cienītājs un pazinējs, I. Lancmanis ir veicinājis Latvijas un Francijas kultūras mijiedarbību. Daudz paveikts arī Latvijas-Vācijas, Nīderlandes un Itālijas starpkultūru vidē. Līdztekus minētajām aktivitātēm I. Lancmanis joprojām nododas pētniecībai un gleznošanai.

Apbalvojuma „Zelta ozols” atribūti ir goda zīme, apliecinājums goda zīmes laureātam un naudas balva 1000 eiro pēc nodokļu nomaksas.

Apbalvojums „Bauskas novada pašvaldības Goda raksts” piešķirts:

• Jolantai Veršinskai par profesionālu, ilggadēju pedagoģisko darbu un sasniegumiem jauno mūziķu talantu izaugsmē;
  • Birutai Grantiņai par godprātīgu darbu un ieguldījumu Bauskas novada profesionālās ievirzes izglītības darbā, Bauskas Bērnu un jauniešu sporta skolas attīstībā;
  • Mārītei Voroncovai par profesionālu, atbildīgu un ilggadēju darbu medicīnā un ieguldījumu Bauskas slimnīcas izaugsmē;
  • Inetai Rozentālei par profesionālu, ilggadēju pedagoģisko darbu un sasniegumiem jauno mūziķu talantu izaugsmē;
  • Regīnai Zeltiņai par ilggadēju profesionālu, atbildīgu un radošu pedagoģisko darbu un ieguldījumu jauniešu personības veidošanā;
  • Laumai Lancmanei par teicamu profesionālo darbu kultūrvēsturiskā mantojuma restaurēšanā, popularizēšanā un nozīmīgu ieguldījumu Rundāles pils parka atjaunošanā.

Laureātiem kopā ar Goda rakstu tiek piešķirta naudas balva 100 eiro pēc nodokļu nomaksas.

Apbalvojums „Bauskas novada pašvaldības Atzinības raksts” piešķirts:

• Marinai Lazdiņai par radošu ieguldījumu vokālās mākslas tradīcijas popularizēšanā un novada tēla veidošanā;
  • Solvitai Pudānei par radošu pedagoģisko darbu un ieguldījumu jauniešu personības veidošanā;
  • Tatjanai Šlikaitei par radošu un kvalitatīvu pedagoģisko darbu;
  • Dacei Zauerei par apzinīgu un profesionālu pedagoģisko darbu, skolas un Bauskas novada vārda popularizēšanu Latvijā;
  • Brigitai Maskaļunei par ilggadēju, kvalitatīvu un atbildīgu darbu;
  • Intai Buķelei par ilggadēju apzinīgu darbu pirmsskolas bērnu personības veidošanā.

Svētku pasākumu vadīs Latvijas Nacionālā teātra aktieris Egils Melbārdis, ar muzikālu sniegumu priecēs saksofonists Artis Gāga.