pildspalva

Bauskas novada dome 2023. gada 28. septembra sēdē apstiprināja grozījumus Bauskas, Vecumnieku un Rundāles apvienības pārvaldes nolikumā, kas 2024. gada 1. janvārī stājušies spēkā.

Ievērojot Pašvaldību likumā noteikto, kā arī saistībā ar pašvaldības kapitālsabiedrību reorganizācijas procesu un ņemot vērā darbinieku līdzšinējo noslodzi, ir izvērtēts Bauskas novada apvienību pārvalžu funkciju apjoms un nepieciešamība, kā tas noteikts Valsts pārvaldes iekārtas likuma 10. panta desmitajā daļā.

Reorganizācijas process aizsācies jau 2023. gada vasarā, kad 27. jūlija sēdē pašvaldības deputāti pieņēma lēmumu par iestāžu „Bauskas apvienības pārvalde” un „Rundāles apvienības pārvalde” reorganizāciju, lai no 2023. gada 1. septembra ūdenssaimniecības un siltumapgādes pakalpojumu sniegšanas funkciju nodotu pašvaldības kapitālsabiedrībai SIA „Bauskas novada komunālserviss”.

Kā nākamais secīgais solis, lai optimizētu pārvalžu darbu un budžeta līdzekļu ieguldījumu, tika veiktas lielākas izmaiņas Bauskas, Vecumnieku un Rundāles apvienības pārvaldes struktūrā.

Pārvalžu reorganizācijas procesā notikusi štatu samazināšana un Bauskas apvienības pārvaldē likvidētas divas pagasta nodaļas vadītāja amata vietas. Apvienojot pagastu nodaļas, ņemti vērā vairāki kritēriji: teritoriālā piekritība, iedzīvotāju skaits, ceļu un ielu garums, pakļauto darbinieku un apdzīvoto vietu skaits, kā arī apsaimniekojamās teritorijas platība. Ņemot vērā iepriekš minētos kritērijus, Brunavas pagasta nodaļa apvienota ar Ceraukstes pagasta nodaļu, Codes pagasta nodaļa - ar Mežotnes pagasta nodaļu un Vecsaules pagasta nodaļa - ar Dāviņu pagastu nodaļu. Kā līdz šim, arī pēc 2024. gada 1. janvāra darbu turpinās Bauskas pilsētas nodaļa, Gailīšu pagasta nodaļa un Īslīces pagasta nodaļa.

Brunavas un Ceraukstes pagasta nodaļu vada Uģis Volosovskis, Codes un Mežotnes pagasta nodaļu – Zigurds Kalējs, savukārt Vecsaules un Dāviņu pagasta nodaļu - Sandra Siliņa-Aleksejeva. Gailīšu pagasta nodaļu vada Baiba Marčenkova, savukārt Īslīces pagasta nodaļas vadītāja vakance ir brīva.

Bijusī Dāviņu pagasta nodaļas vadītāja Līvija Šarķe atteicās kandidēt uz kādu no pagastu nodaļu vadītāju amatiem un, tāpat kā bijusī Īslīces pagasta nodaļas vadītāja Sandra Ķisele, izbeigusi darba tiesiskās attiecības.

Pateicamies Līvijai un Sandrai par ilggadēju, nesavtīgu un kvalitatīvu darba pienākumu izpildi daudzu gadu garumā

Rundāles apvienības pārvaldē visas trīs pagastu (Rundāles, Svitenes un Viesturu) nodaļas apvienotas Rundāles  apvienības pārvaldes sastāvā. Likvidētas divas pagasta nodaļas vadītāja amata vietas un Komunāldienesta struktūrvienības vietā izveidota Saimnieciskā nodaļa.

Rundāles apvienības pārvaldes struktūrā vairs nav pagastu nodaļu vadītāju, līdz ar to darba tiesiskās attiecības izbeigtas ar bijušo Svitenes pagasta nodaļas vadītāju Jāni Liepu un bijušo Viesturu pagasta nodaļas vadītāju Vitāliju Bļinkovu.

Savukārt Vecumnieku apvienības pārvaldē nodaļu un nodaļu vadītāju skaits tiek samazināts no sešiem uz trim: Kurmenes pagasta nodaļa apvienota ar Skaistkalnes pagasta nodaļu, kuru vada Jānis Sils, Bārbeles pagasta nodaļa - ar Stelpes un Valles pagasta nodaļu, kuru vada Santa Bračka, bet Vecumnieku pagasta nodaļu turpina vadīt Lauris Mediņš.

Bijusī Stelpes pagasta nodaļas vadītāja Dace Stallīte atteicās pretendēt uz nodaļu vadītāja amatiem. Viņa turpinās darba attiecības Stelpes pagasta sekretāra-lietveža amatā. Ineta Skustā, kura vadīja Skaistkalnes pagasta nodaļu, un Iveta Radziņa, kura bija Valles pagasta nodaļas vadītāja, saņēmušas darba devēja uzteikumu.

Informācija iedzīvotājiem:

Nepieciešamības gadījumā iedzīvotāji aicināti sazināties ar pagastu nodaļu vadītājiem. Iedzīvotāju pieņemšana pagastu nodaļās notiek līdzšinējā kārtībā -  pieņemšanas laikos vai iepriekš piesakoties pa tālruni pie pagastu nodaļu vadītājiem.

Svitenes un Viesturu pagasta iedzīvotāji nepieciešamības gadījumā turpmāk aicināti sazināties ar Rundāles apvienības pārvaldes vadītāju Aigaru Sietiņu vai viņa vietnieku Ivaru Čerļenoku.