Sabiedrība Bauskas novada dome
mājaslapa

Ieviešot Bauskas novada mobilo lietotni,  ir padomāts arī par tiem iedzīvotājiem, kuri nelieto viedierīces. Iedzīvotājiem, kas nevar vai nevēlas lejupielādēt mobilo lietotni savā tālrunī, būs iespēja pieteikties Bauskas novada iedzīvotāja kartes saņemšanai. Tā būs izmantojama piedāvājumu un pakalpojumu saņemšanai novada iestādēs un pie novada uzņēmējiem.

Augustā Bauskas novada pašvaldības deputāti komiteju un dome sēdēs skatīs saistošo noteikumu projektu, kas noteiks kārtību, kādā notiek Bauskas novada personalizētās iedzīvotāja kartes izsniegšana un lietošana, kā arī uzņēmēju piedāvājumu iesniegšana.

Pieteikšanās Bauskas novada iedzīvotāja kartei

Noteikumu projekts paredz: lai saņemtu Bauskas novada iedzīvotāja karti, jāiesniedz pieteikums, vēršoties kādā no Bauskas novada Valsts un pašvaldības vienotajiem klientu apkalpošanas centriem, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu (pasi vai personas apliecību). Maksa par iedzīvotāja kartes izgatavošanu un izsniegšanu personai ir septiņi eiro, kas tiek ieskaitīti pašvaldības budžetā. Iesniegumam jāpievieno arī maksājumu apliecinošs dokuments par samaksas veikšanu.

No maksas par iedzīvotāja kartes pirmreizējo izgatavošanu un izsniegšanu ir atbrīvoti iedzīvotāji, kuri jaunāki par 18 gadiem, kā arī iedzīvotāji, kuri sasnieguši pensionēšanās vecumu, politiski represētas personas, trūcīgas un maznodrošinātas personas, personas ar invaliditāti, daudzbērnu ģimenes (uzrādot 3 + karti).

Iespējas, ko sniedz mobilā lietotne un iedzīvotāja karte

Mobilajā lietotnē paredzēta divu līmeņu autentifikācija – personas identifikācija, izmantojot tālruņa numuru jeb vieglā autentifikācija un autentificējoties ar Latvija.lv vienotās pieteikšanās moduli jeb stingrā autentifikācija.

Stingrā autentifikācija sniegs iespēju izmantot visas mobilās lietotnes iespējas, kas ir paredzētas personām, kuru deklarētā dzīvesvieta ir Bauskas novads.

Izmantojot mobilo lietotni, tiks nodrošinātas šādas iespējas:

1. iesniegt ziņojumus pašvaldībai par dažādām problēmām un saimnieciskiem jautājumiem, un pašvaldības noteiktajā kārtībā saņemt atbildi;
  2. sazināties ar pašvaldības iestādēm;
  3. iesniegt iesniegumus pašvaldībai, izmantojot sagatavotās formas;
  4. saņemt pakalpojumus un atlaides pašvaldības iestādēs un pie pašvaldības sadarbības partneriem, ar kuriem noslēgta vienošanās par sadarbību;
  5. sekot līdzi pašvaldības jaunumiem un pasākumiem;
  6. piedalīties aptaujās un publiskajās apspriešanās;
  7. ārkārtas situācijās saņemt brīdinājuma ziņu no pašvaldības par nepieciešamo rīcību.

Savukārt, izmantojot iedzīvotāja karti, būs iespēja saņemt pakalpojumus un atlaides pašvaldības iestādēs un pie pašvaldības sadarbības partneriem, ar kuriem noslēgta vienošanās par sadarbību.

Pakalpojumu sniedzēju piedāvājumi

Pakalpojumu sniedzējiem būs iespēja nodrošināt priekšrocības Bauskas novada mobilās lietotnes un iedzīvotāja kartes lietotājiem.

Saistošo noteikumu projekts paredz: lai pieteiktu savu pakalpojumu, ir jāsagatavo brīvas formas pieteikums un jānosūta uz e-pastu mobapp@zzdats.lv. Sagatavoto piedāvājumu izskatīs un saskaņos pašvaldības iestādes “Bauskas novada administrācija”  Uzņēmējdarbības un mārketinga departamenta norīkoti darbinieki. Pēc saskaņošanas tiks noslēgta vienošanās par sadarbību un sadarbības partnera piedāvājums tiks publicēts mobilajā lietotnē.

Bauskas novada iedzīvotājiem sadarbības partneru piedāvājumus būs iespēja saņemt, uzrādot QR kodu mobilajā aplikācijā vai iedzīvotāja karti. Turklāt jāņem vērā, ka mobilo lietotni un iedzīvotāja karti drīkst lietot tikai tā persona, kuras datus satur tās QR kods. Sadarbības partnerim, saskaņā ar noteikumiem, būs tiesības lūgt uzrādīt personu apliecinošu dokumentu.

Bauskas novada pašvaldība iedzīvotāju līdzdalības veicināšanai un viedokļu iesniegšanai bija publicējusi saistošo noteikumu projektu pašvaldības tīmekļvietnes www.bauskasnovads.lv sadaļā “Sabiedrības līdzdalība” > “Saistošo noteikumu projekti”. Līdz noteiktajam priekšlikumu iesniegšanas termiņam (09.08.2023.) iedzīvotāju priekšlikumi netika saņemti.

mājaslapa