Bauskas apvienības pārvalde
soli

Soliņi, kuros izpaužas dzejnieka Viļa Plūdoņa daiļrades motīvi - Zaķīšu pirtiņa, Ezīša kažociņš, Rūķīšu pasaka un Atraitnes dēls, uzstādīti 7. jūnijā Saules dārzā, Plūdoņa ielā 21, Bauskā.

Literāro solu grupa, kas simetriski izvietota abpus centrālajam pievedceliņam uz V. Plūdoņa pieminekli, izvērsti turpina Saules dārza literāro tēlu galeriju, kas aizsākta centrālajā piemineklī un kalpo par izklaidējošu, izglītojošu literāro darbu un tēlu uzskates līdzekli.

Katra sola muguras balsts ir veidots kā divpusējs cilnis, kurā  risināts kāds no rakstnieka populārāko literāro darbu sižetiem - Zaķīšu pirtiņa, Ezīša kažociņš, Rūķīšu pasaka un Atraitnes dēls.

Solu kāju statņos ir atpazīstama Viļa Plūdoņa monogramma – VP.               

Soli uzstādīti Saules dārza ieejas zonā pie autostāvvietas. Tie veidoti ar sēdvirsmām un skatu uz abām pusēm. Solu garums ir 2,5 m, tie paredzēti astoņu pieaugušo vai 10 bērnu vienlaicīgai atpūtai.

Literārie soli pilnībā izgatavoti no velmēta nerūsējošā tērauda. To pamatā ir konstrukcija, kas griezta ar lāzeru no 5 mm bieza, nerūsējošā tērauda loksnes. Tā papildināta ar kaltām un locītām plakandzelzs “T” profila ribām kāju statņu konstrukcijai un valcētām, kaltām tēlu silueta detaļām, kas piemetinātas abpus sola atzveltnei, kas veido apjomīgu kompozīciju un izliekumu muguras balstam.

Sola muguras balstu perimetru veido noslēdzošs, piemetinātas  locītas rores profils, kas padara to saskarei tīkamu un konstruktīvi noturīgu.

Soli ir slīpēti īpašā rakstā. Tie lieliski iekļausies mainīgajā diennakts atmosfēras un laternu gaismās. Tie bagātīgi vizēs sudrabaini - zeltainās nokrāsās pateicoties termiskajam tonējumam, kas sasaucas ar līdzīgā autortehnikā veidoto V.Plūdoņa pieminekli.

Solu noturīgai fiksācijai, bruģa iesegumā zem katra solu balsta, tika izveidoti armēta betona pamati. Katra no trim sola kājām tiek pieskrūvēta pie solu betona pamatnes ar četrām 8 mm nerūsējošā tērauda skrūvēm.

Četru tematisko solu kopējās izmaksas ir 29 992 eiro ar PVN.