Projekti Vecumnieku apvienības pārvalde
Skaistkalnes ratnīca projekts

Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) Kultūras mantojuma nozares projekta „Skaistkalnes ratnīcas ēkas arhitektoniskā izpēte un inventarizācija” ietvaros ir veikta Skaistkalnes ratnīcas ēkas arhitektoniskā izpēte.

Skaistkalnes ratnīcas ēka būvēta 1901. gadā. Par to liecina gada skaitlis zelminī un iniciāļi N v K ‑ Nikolaus fon Korfs (1865-1917), kam tajā laikā piederēja Šēnbergas muiža.  Ratnīca ir daļa no vietējās nozīmes arhitektūras pieminekļa „Skaistkalnes muižas apbūve”, valsts aizsardzības Nr. 8597. Tā atrodas Kurmenes ielā 3, Skaistkalnē.

Arhitektoniskā izpēte tika veikta, lai noskaidrotu šīs ēkas kultūrvēsturiskās un mākslinieciskās vērtības un iegūtu rekomendācijas par turpmākajiem ēkas uzturēšanas un saglabāšanas darbiem. Arhitektoniskai izpētei ir svarīga loma turpmākā būvprojekta izstrādē un atjaunošanas/restaurācijas darbu veikšanai.

Projekta mērķis - nodrošināt kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu nākamajām paaudzēm, to atjaunojot vēsturiskajā veidolā un formā, kas piemērota sabiedriskai izmantošanai, ar saglabātu autentiskumu un kultūrvēsturiskām vērtībām.

Projekta ilgtermiņa rezultāts - atjaunota Skaistkalnes ratnīcas ēka, saglabājot kultūrvēsturisko mantojumu nākamajām paaudzēm.

Projekta kopsumma - 1296 eiro, tajā skaitā VKKF finansējums 1200 eiro, Bauskas novada pašvaldības līdzfinansējums projektā 96 eiro.

Tirgus izpētes rezultātā tika noslēgts līgums ar IK „Telses projekti”.