Iecava Projekti Energoefektivitāte
Renovēta sporta skola Dartija
Foto: Anta Kļaveniece, Beata Logina

Šī gada 12. decembrī Būvniecības valsts kontroles biroja inspektors apmeklēja pārbūvētos  objektus Iecavā – Iecavas sporta skolas „Dartija” ēku Grāfa laukumā 7 un daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra ēku Baldones ielā 65. Abiem objektiem izsniegts akts par ēkas nodošanu ekspluatācijā.

Paaugstināta sporta skolas ēkas energoefektivitāte

Objekta pārbūve noritēja ne bez izmaiņām, salīdzinot ar sākotnēji plānoto. Būvdarbu gaitā tika atklātas vairākas būvprojekta kļūdas un nesakritības attiecībā uz situāciju dabā. Lai sekmīgi turpinātu un pabeigtu būvdarbus, tika veiktas nepieciešamās izmaiņas būvprojektā.

Pozitīvi, ka būvnieks SIA „Telms”, izprotot pašvaldībai būtiskos ES projekta īstenošanas nosacījumus, objektu pārbūvēja divus mēnešus ātrāk par līgumā paredzēto termiņu, lai visu plānoto paveiktu līdz 2023. gada nogalei.  Par to milzīgs paldies uzņēmuma vadītājai Ilzei Nikolājevai un visai viņas komandai!

Atsevišķas pieminēšanas vērts ir pārbūves darbu autoruzraugs SIA „NAMEJS PLUSS”, kas uzņēmās veikt autoruzraudzību būvprojekta izstrādātāju SIA „CAMPAIGN” vietā, ar kuriem iepriekšējās pieredzes dēļ turpmāko sadarbību lēma neturpināt. Liels paldies Inesei Brakanskai par veiksmīgu darbu būvprojekta nepilnību novēršanā un jaunā ēkas vizuālā noformējuma izstrādē. Objekta būvuzraudzību rūpīgi veica SIA „RS Būvnieks”, paldies arī viņiem par sekmīgo rezultātu!

Pateicība arī sporta skolas „Dartija” kolektīvam un iestādes direktorei Baibai Gāgai, kas sadzīvoja ar neērtībām projekta īstenošanas laikā un operatīvi pārplānoja mācību un sacensību procesu.

Būvdarbu ietvaros tika veikti tādi ēkas energoefektivitāti veicinoši pasākumi kā pamatu un ēkas ārsienu siltināšana un dekoratīvā apdare, logu un ārdurvju nomaiņa, jumta siltināšana. Sakārtoti lietus ūdens un sadzīves kanalizācijas ārējie tīkli, izbūvēta zibensaizsardzības sistēma un veikti ēkai pieguļošās teritorijas labiekārtojuma pārbūves darbi, kā arī pārbūvēti divi ieejas mezgli ēkā.

Sporta skola no otras puses

Būvdarbi sporta skolā „Dartija” tika veikti Eiropas Reģionālā attīstības fonda projekta Nr. 4.2.2./022/A/005 „Energoefektivitātes paaugstināšana sporta namam „Dartija”” ietvaros.

Projekta būvdarbu kopējās izmaksas ir 1 519 665,10 EUR (ieskaitot PVN), no tām ERAF finansējums 389 503,70 EUR, valsts budžeta dotācija 17 183,99 EUR, pašvaldības līdzfinansējums 1 112 977,41 EUR. Autoruzraudzības (9680,00 EUR, ieskaitot PVN) un būvuzraudzības (14 495,80 EUR, ieskaitot PVN) izmaksas segtas no pašvaldības budžeta līdzekļiem.

Sarkanā skola nodota ekspluatācijā

Pabeigta ēkas pārbūve Baldones ielā 65

Sarkanās skolas pārbūve, kas tika uzsākta 2022. gada vasarā, ir veiksmīgi noslēgusies, neraugoties uz sarežģīto būvdarbu procesu. Būvprojekts tika sadalīts piecās kārtās, būvdarbi noritēja trīs būvdarbu līgumu ietvaros, un objekta izbūvei tika piesaistīts finansējums no diviem dažādiem ārējiem finanšu avotiem. Būvdarbu izmaksām papildus finansējums nebija nepieciešams, tomēr dažādu neparedzētu būvprojekta risinājumu maiņas, tehnoloģisko procesu un secības dēļ objekta pārbūves termiņš tika pagarināts līdz šī gada novembrim, lai gan sākotnēji bija plānots objektu pilnībā pabeigt jau augustā.

Veikta ēkas pilnīga pārbūve, tajā skaitā izbūvēts jauns 1. stāva pārsegums, abu stāvu telpu plānojums, iekšējās komunikācijas, ārējais kanalizācijas un ūdensapgādes tīkls, elektroapgādes tīkls un gāzes pievads, nosiltināts mansarda stāvs. Nomainīti visi logi un ārdurvis, veikts ēkas fasādes remonts un piegulošās teritorijas pārplānojums, izbūvējot jaunus celiņus un autostāvvietas, asfaltējot un bruģējot pievedceļus, kā arī labiekārtojot teritoriju.

Būvdarbus veica Lietuvas uzņēmums AB „PANEVĖŽIO STATYBOS TRESTAS”, autoruzraudzību - SIA „REM PRO”, savukārt visus procesus uzraudzīja divi būvuzraugi - SIA „Ogley” (1. un 3. būvdarbu kārta), un SIA „BŪVES BIROJS” (2., 4. un 5. kārta).

Zāle Baldones ielā 65

Objekta 1. un 3. būvdarbu kārta tika līdzfinansēta no ERAF projekta „Dienas aprūpes centra izveide Iecavā, Bauskas novadā” (Nr. 9.3.1.1/18/I/023). Kopējās izmaksas ir 1 799 336,80 EUR, tajā skaitā: ERAF finansējums - 451 975,95 EUR; valsts budžeta finansējums - 45 497,87 EUR; valsts budžeta dotācija pašvaldībai - 18 627,26 EUR.

Savukārt objekta 2., 4. un 5. kārtas būvdarbu izmaksu (826 014,22 EUR) segšanai tika piesaistīts valsts budžeta finansējums 85% jeb 702 112,08 EUR apmērā, bet pašvaldības līdzfinansējums bija 15% jeb 123 902,14 EUR.

Paldies Iecavas apvienības pārvaldes darbiniekiem par operatīvu iesaisti, risinot saimnieciskos jautājumus par abu objektu nodošanu ekspluatācijā.

Kāpnes Baldones ielā 65

Iecavas sporta skolā „Dartija” mācību un treniņu process ir jau atsākts, savukārt ēka Baldones ielā 65 tiks apdzīvota no nākamā gada.

eraf