Sports Veselība
miljoni soļu Latvijai

Divus mēnešus 43 Latvijas pašvaldībās norisinājās Sabiedrības integrācijas fonda rīkotais staigāšanas izaicinājums “Miljoni soļu Latvijai!”. Gandrīz 20 000 Latvijas iedzīvotāju kopīgiem spēkiem nostaigājuši teju 6 miljardus soļu jeb vairāk nekā 4 miljonus kilometru. Sīvā cīņā, komandu vietu sadalījumam mainoties teju katru dienu, par aktīvāko pašvaldību Zemgales plānošanas reģionā atzīta Bauskas novada pašvaldība.

Viens no šīs iniciatīvas galvenajiem mērķiem bija ne tikai motivēt Latvijas iedzīvotājus veselīga dzīvesveida atbalstīšanā, bet arī veidot ikviena iedzīvotāja piederības un kopienas sajūtu savai pašvaldībai. Kā stāsta Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaiga Pūce, kopīgas aktivitātes un mērķu sasniegšana veicina emocionālo labsajūtu un piederības sajūtu vietējai kopienai, kas ir būtiski saliedētas sabiedrības veidošanā.

Aktīvāko pašvaldību TOP 5

Vērtējot komandu jeb pašvaldību rezultātus pēc aktīvo dalībnieku vidējā soļu skaita, par izaicinājuma “Miljoni soļu Latvijai” uzvarētāju un aktīvāko pašvaldību atzīta Varakļānu novada pašvaldība. Taču, skatoties reģionālajā mērogā, Zemgales plānošanas reģiona aktīvākā komanda bijusi Bauskas novada pašvaldība (izaicinājuma laikā 608 dalībnieki vidēji nostaigājuši 383 435 soļus). Otro vietu reģionā ieguvusi Jēkabpils novada pašvaldība (338 dalībnieki ‒ 375 847 soļi), trešo vietu ieņem Jēkabpils valstspilsētas pašvaldība (471 dalībnieki ‒ 370 599 soļi), bet TOP 5 noslēdz Dobeles novada pašvaldība (587 dalībnieki ‒ 358 496 soļi) un Jelgavas novada pašvaldība (414 dalībnieki ‒ 352 011 soļi).

Kopīgi sasniegtais rezultāts

“Miljoni soļu Latvijai” izaicinājumā piedalījās 19 126 cilvēki no 43 Latvijas pašvaldībām. Pastaigās, skrējienos un kustībā kopīgi noieti 4 136 328 km. Tas būtu kā 116 reizes apiet apkārt Latvijai vai 2403 reizes – apkārt pasaulei. Ja šo attālumu veiktu ar auto, būtu radīti 745 000 kg CO2 izmešu. Latvijas iedzīvotāji vidēji nedēļas laikā nostaigājuši vairāk nekā 35 896 soļus jeb vidēji dienā – 5128 soļus.

Par spīti sniegam un aukstumam, atkusnim un ledum, esam sasnieguši un pat trīskārt pārsnieguši iecerēto soļu skaitu. Sabiedrības integrācijas fonds izsaka lielu pateicību un novērtē ikkatra “Miljoni soļu Latvijai” izaicinājuma dalībnieka iesaisti. Šis izaicinājums iesaistīja teju 20 000 iedzīvotājus visā Latvijā, dažādos vecumposmos un ar dažādu fizisko sagatavotību. Jāuzteic arī pašvaldības, kas ar savu aktīvo līdzdalību apliecināja to, ka kopīgiem spēkiem varam sasniegt ievērojamus rezultātus un veidot stiprāku, saliedētāku sabiedrību,“ tā izaicinājuma rezultātus vērtē Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

Visvairāk nostaigāto soļu TOP 5

Pēc kopējo nostaigāto soļu skaita Zemgales plānošanas reģiona līdere ir Bauskas novada pašvaldība (192 867 807 soļi), kam seko Dobeles novada pašvaldība (179 247 830 soļi), Jelgavas valstspilsētas pašvaldība (149 721 966 soļi), Jelgavas novada pašvaldība (116 163 557 soļi) un Jēkabpils novada pašvaldība (106 364 831 soļi).

Lielāko komandu TOP 5

Vērtējot komandas pēc dalībnieku skaita, viskuplākā pārstāvniecība Zemgales plānošanas reģionā bijusi Bauskas novada pašvaldība (608 dalībnieki), kam seko Dobeles novada pašvaldība (587 dalībnieki), Jelgavas valstspilsētas pašvaldība (471 dalībnieki), Jelgavas novada pašvaldība (414 dalībnieki) un Aizkraukles novada pašvaldība (383 dalībnieki).

Izaicinājums “Miljoni soļu Latvijai” norisinājās no 2023. gada 23. decembra līdz 2024. gada 29. februārim. Fiksējot katras pašvaldības iedzīvotāju noietos soļus, par kustīgāko pašvaldību atzīta Varakļānu novada pašvaldība.