Projekti ERAF Iecava
Sarkanā skola

Vērīgākie garāmbraucēji un gājēji var pamanīt vizuālās izmaiņas, kas pēdējos mēnešos notikušas Iecavas Sarkanajā skolā, kur top daudzfunkcionāls sociālo pakalpojums centrs un dienas aprūpes centrs. Ēkas piebūve, kur plānots izvietot apkures un ventilācijas sistēmas, ir ieguvusi jaunu mūsdienīgu veidolu, kas lieliski sader ar senatnīgo sarkano ķieģeļu mūrējumu.

Ēkas apkārtnē intensīvi noris bruģēšanas darbi un jau veidojas jauno pārvietošanās trajektoriju tīkls: gājēju celiņi, iebraucamie ceļi un autostāvvietas. Kopskatu papildina ierīkotie āra apgaismes stabi ar LED gaismekļiem. Plānojumā ir atvēlēta vieta arī zaļajai zonai ar krāšņumaugu apstādījumiem, soliņiem un velo stāvvietām, kas tiks ierīkoti darbu noslēgumā.

Sarkanā skola

Kad darbi iekšpagalmā tiks pabeigti, labiekārtošana turpināsies Baldones ceļa pusē. Papildus bruģim ar taktilo zīmējumu, stāvvietai cilvēkiem ar invaliditāti un krāšņumaugu dobei ēka iegūs arī pandusu, kas cilvēkiem ar kustību traucējumiem atvieglos iekļūšanu ēkā. Ēkā tiek izbūvēts ugunsdzēsības ūdensvads un drīzumā tiks atjaunota arī bojātā aktīvā zibens aizsardzība.

Savukārt ēkas iekšpusē ir noslēgusies telpu sienu melnā apdare un uzsākti krāsošanas darbi. Paralēli tam notiek iekšējo palodžu montāža, sanitāro mezglu flīzēšana un citi nepieciešamie iekšdarbi. Notiek kāpņutelpu sienu sagatavošana apdares darbiem, noslēgumam tuvojas mansarda stāva siltināšana un ugunsdrošā griestu materiāla montāža. Ir izbūvēts centrālo kāpņu pārsegums.

Sarkanā skola

Saistībā ar veiktajām izmaiņām būvprojektā un to saskaņošanu, kas patērē laiku un rada attiecīgu darbu kavēšanos, būvuzņēmējs ir lūdzis darbu veikšanas termiņa pagarinājumu. Pašvaldība, izvērtējot atlikušos darbus, tam nepieciešamo laiku un cilvēkresursus, piekritusi pagarināt līgumu līdz 2023. gada 6. oktobrim.

Objekta 1. un 3. būvdarbu kārtas tiek līdzfinansētas no ERAF projekta „Dienas aprūpes centra izveide Iecavā, Bauskas novadā” (Nr. 9.3.1.1/18/I/023), kuru kopējās izmaksas ir 1 799 336,80 EUR, tajā skaitā: ERAF finansējums 451 975,95 EUR; valsts budžeta finansējums - 45 497,87 EUR; valsts budžeta dotācija pašvaldībai - 18 627,26 EUR; pašvaldības attiecināmais finansējums - 785 621,78 EUR; plānotais neattiecināmais finansējums - 497 613,93 EUR.

Savukārt objekta 2., 4. un 5. kārtas būvdarbu izmaksu (826 014,22 EUR) segšanai ir piesaistīts valsts budžeta finansējums 85%, jeb 702 112,08 EUR, pašvaldībai jālīdzfinansē 15% jeb 123 902,14 EUR. Objektu „Daudzfunkcionāls sociālo pakalpojums centrs” pilnībā plānots pabeigt līdz šī gada nogalei.

ERAF logo