Attīstība Bauska
pļava

Noslēgusies iedzīvotāju aptauja par aktīvās atpūtas parka izveidi Bauskā un ir izsludināts iepirkums, kas paredz pretendentiem iesniegt labiekārtošanas risinājumus sportam, izklaidei un atpūtai plašai mērķauditorijai - ģimenēm ar bērniem, senioriem un aktīvās atpūtas piekritējiem.

Pirms Bauskas novada pašvaldība uzsāka darbu pie teritorijas attīstības plānošanas Rīgas ielā 42, Bauskā (pļava pie Bauzes tirgus un Bauskas peldbaseina), Bauskas novada iedzīvotāji tika aicināti aizpildīt anketu un izteikt savu viedokli par to, kādas aktīvās atpūtas un sporta iespējas minētajā vietā būtu vispiemērotākās.

Aptaujā izteikti kopumā 945 viedokļi, no kuriem absolūtais vairākums – 97,8% atbalsta aktīvā parka izveidi. Starp populārākajām atbildēm figurē bērnu rotaļu laukuma izveide dažādām vecuma grupām, multifunkcionālā laukuma izbūve, labiekārtota „klusā” atpūtas zona, dekoratīvo apstādījumu ierīkošana, strūklaka un multifunkcionāla asfaltēta velotrase (angliski - pump track) ar skeitparka zonu.

Plašāk ar apkopotajiem aptaujas rezultātiem var iepazīties www.bauskasnovads.lv sadaļā „Iedzīvotāju aptaujas”.

Ņemot vērā iedzīvotāju izteiktos viedokļus, tika uzsākts darbs pie iepirkuma procedūras. Bauskas novada pašvaldība 10.oktobrī izsludināja iepirkumu „Paskaidrojuma rakstu „Bauskas aktīvās atpūtas parka izveide” izstrāde un autoruzraudzība”. Iepirkums potenciālajiem būvdarbu veicējiem paredz iesniegt tehnisko dokumentāciju par aktīvās atpūtas parka teritorijas labiekārtošanas risinājumiem, paredzot izveidot gājēju piekļuves takas, autostāvvietas, izbūvēt multifunkcionālu asfaltētu velotrasi (pump track) ar skeitparka zonu, grants seguma piedzīvojuma velotrasi piemērotu dažādām vecuma grupām, labiekārtot atpūtas zonu, uzstādīt bērnu rotaļu laukumus sadalījumā pa bērnu vecuma grupām (2-6 gadi un 6-12 gadi), izbūvēt multifunkcionālu laukumu (slidotava, pasākumu norises vieta, strītbola un florbola laukums), ierīkot energoefektīvu teritorijas apgaismojumu un dekoratīvos apstādījumus, izbūvēt lietus ūdens novadīšanu un uzstādīt funkcionāli izmantojamu (interaktīvu) strūklaku.

Pretendenti savus piedāvājumus aicināti iesūtīt līdz 2023.gada 14.novembrim.