Sabiedrība Sociālā joma
Paēdušai Latvijai

Jau divus gadus Rimi ziedoto pārtiku sadarbībā ar Pārtikas banku Paēdušai Latvijai nogādāt grūtībās nonākušiem Latvijas iedzīvotājiem palīdz reģionālās nevalstiskās organizācijas. Vecumnieku daudzbērnu ģimeņu biedrība Saulgrieze regulāri dodas uz Rimi veikaliem Bauskā, lai saņemtu ziedoto pārtiku un tālāk nodotu to trūkumā nonākušām ģimenēm. Kopumā katru nedēļu pārtikas ziedojumus saņem līdz pat 40 ģimenes no Vecumnieku pagasta un citiem Bauskas novada pagastiem.

“Iepriekš uz Rimi veikalu Bauskā pēc ziedotās pārtikas devāmies reizi nedēļā, nu to darām divas reizes nedēļā. Parasti Rimi ziedoto pārtiku izdalām uzreiz, jo ir daudz cilvēku, kam tā nepieciešama. Mēdz būt, ka dienā varam palīdzēt pat līdz 40 ģimenēm. Lai spētu palīdzēt pēc iespējas vairākiem, ziedotās pārtikas nogādāšanā un izdalē iesaistās arī brīvprātīgie, jo pati strādāju pamatdarbā un ne vienmēr varu operatīvi pieslēgties lietām. Tad man ļoti palīdz citas daudzbērnu ģimenes, kas iesaistās un palīdz tikt ar visu galā,” stāsta Vecumnieku daudzbērnu ģimeņu biedrības Saulgrieze vadītāja Olga Černišova-Stūriška.

Biedrība ar pārtikas banku Paēdušai Latvijai sadarbojas jau sen, savukārt Rimi ziedotās pārtikas nogādāšanā iesaistījās 2021. gadā.

“Ikdienā mēs, Pārtikas bankas labie gariņi, mēdzam aizmirst, cik milzīgs dzinējspēks esam un cik ļoti spējam ietekmēt lietas un to virzību. Nevalstiskās organizācijas reģionos sniedz neatsveramu ieguldījumu sabiedrības attīstībā un labklājības uzlabošanā. Divu gadu laikā, kopš Rimi ziedo pārtiku un reģionālās organizācijas iesaistās tās izdalē, esam spējuši pozitīvi ietekmēt daudzu ģimeņu un vientuļo cilvēku dzīvi. Tādēļ ir svarīgi ik pa brīdim sanākt kopā, piemēram, kā šajā forumā, lai uzlabotu veidu, kā vēl labāk un efektīvāk palīdzēt cilvēkiem, kas piedzīvo trūkumu,” uzsver Agita Kraukle, Pārtikas bankas Paēdušai Latvijai vadītāja.

Lielākais sadarbības partneris Rimi šogad ziedojis jau vairāk nekā 330 tonnu pārtikas, ko ikdienā nevalstiskās organizācijas visā Latvijā nogādājušas tiem, kam tas visvairāk nepieciešams.

“Pārtikas ziedošana notiek 30 pilsētās 107 Rimi veikalos, no kuriem 58 veikalos ziedojumi pieejami trīs reizes nedēļā vai biežāk. No Rimi puses esam gatavi ziedot vēl vairāk pārtikas, lai tā nonāktu pie trūkumcietējiem, nevis tiktu utilizēta likumdošanā noteiktajā kārtībā, tāpēc kopā ar Pārtikas banku strādājam pie organizācijas kapacitātes palielināšanas, lai varētu sniegt atbalstu vēl plašākam cilvēku lokam visā Latvijā,” skaidro Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Bite.

Augusta izskaņā teju 30 organizāciju pārstāvji no visas Latvijas, kas ikdienā nodrošina pārtikas ziedojumu nokļūšanu pie trūkumcietējiem, tikās Paēdušai Latvijai un Rimi nevalstisko organizāciju forumā. Foruma mērķis kopā ar Zemkopības ministrijas ekspertiem bija iepazīstināt pārtikas ziedošanas procesā iesaistīto organizāciju pārstāvjus ar sasniegto, apgūstot jaunākos kvalitātes standartus pārtikas ziedošanā, kā arī iezīmēt projekta turpmāko attīstību.

Par pārtikas banku Paēdušai Latvijai

Latvijas Samariešu apvienība kopš 2008. gada īsteno labdarības iniciatīvu – pārtikas banku Paēdušai Latvijai, kuras ietvaros tiek izsniegtas pārtikas pakas trūkumā nonākušiem cilvēkiem, kam nav piešķirts trūcīgas vai maznodrošinātas personas statuss. Pašlaik visā Latvijā darbojas 37 Pārtikas bankas atbalsta punkti, kas ik mēnesi palīdz vismaz 6500 cilvēkiem – to vidū ir gan ģimenes ar bērniem, gan seniori, kā arī personas ar invaliditāti un viņu tuvinieki. Pārtikas banka Paēdušai Latvijai šogad palīdzību sniegusi jau 16 087 personām, izsniedzot 5359 pārtikas pakas.