Bauska Bauskas novads Kultūra

Jau astoto gadu Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā kopā ar Dānijas, Norvēģijas, Somijas, Zviedrijas vēstniecībām Latvijā un Dānijas Kultūras institūtu organizē Ziemeļvalstu dienas kādā no Latvijas reģioniem. Šogad tās notiks Bauskā.

Bauska šim notikumam nav izvēlēta nejauši – pilsētu ar Ziemeļvalstīm saista vēsturiski notikumi, senas tirdzniecības saites un arī arhitektūra.

Programmā:

  • No 25. septembra līdz 1. oktobrim Bauskas kultūras centrā ikviens interesents ir aicināts baudīt Ziemeļvalstu kino izlasi. Piedāvājumā būs filmas gan bērniem, gan pieaugušajiem.
  • No 21. septembra līdz pat decembra sākumam dažādās vietās Bauskas novadā būs apskatāmi Latvijas un Ziemeļvalstu mākslinieku darbi. Tie būs izstādīti Bauskas Kultūras centrā, Bauskas pilī, Bauskas Valsts ģimnāzijā, Rundāles Multifunkcionālajā centrā, kultūrtelpā „Mežotnes baznīca”, „Gaismās”, Bauskas novada bibliotēkās un pilsētvidē.

Izstādes būs daudzveidīgas un aptvers plašu tematu loku: ukraiņu dzīvesstāsti, somu jēgeru gaitas Latvijā, dabai labvēlīgs dzīvesveids, Ziemeļvalstu literatūra, Zviedrijas un netverami skaistās Arktikas ainavas.

  • 28. septembrī Bauskas pilī gaidāms džeza mūzikas koncerts. Koncerta brīvbiļetes ir nepieciešams rezervēt iepriekš Bauskas pils muzeja biļešu kasē – tālrunis 63922280; vietu skaits pasākumā - ierobežots.

Šogad uzmanības centrā būs jaunieši – Ziemeļvalstu delegācija tiksies ar vietējo jauniešu organizāciju pārstāvjiem un Bauskas Valsts ģimnāzijas skolēniem, lai pārrunātu Latvijas un Ziemeļvalstu sadarbības iespējas un dalītos ar Ziemeļvalstu labās prakses piemēriem jauniešiem aktuālās jomās.

Ziemeļvalstu dienas tiek rīkotas, lai popularizētu Ziemeļvalstis un to kultūru, veidotu savstarpējos kontaktus un stiprinātu reģionālo sadarbību starp pašvaldībām, uzņēmējiem, kultūras un nevalstiskajām organizācijām.

Ziemeļvalstu dienu ietvaros visi pasākumi ir bez maksas.