Statuss:
ES-lauku-Apvidos-logo.jpg
Projekta finansētājs: ELFLA

Status: Īstenots

Projekta nosaukums: Bauskas novada pašvaldības grants ceļu pārbūve Mežotnes pagastā

Projekta numurs: Nr. 18-06-A00702-000065

Projekta programma/SAM: Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.–2020.gadam pasākums „Pamatpakalpojumi un ciematu atjaunošana lauku apvidos”

Projekta budžets: 630 235,11 EUR

Projekta budžeta sadalījums: ELFLA finansējums – 553 308,33 EUR, Bauskas novada pašvaldības līdzfinansējums – 76 926,78 EUR

Projekta mērķis

Projekta mērķis ir veikt grants ceļa „Mežotne – Bajāri – A1”  posma pārbūvi 2,497 km garumā, grants ceļa “Bērzu muiža – Ciņi – Internātvidusskola” posma pārbūvi 2,375 km garumā un grants ceļa “Līdumnieki – Mežstrautnieki” posma pārbūvi 1,231 km garumā.

Galvenās aktivitātes

Projektā paredzēts atjaunot ceļa konstrukciju 6,103 km garā posmā ar platumu 3,50 m līdz 5,50 m, nodrošinot ūdens noteci no brauktuves. Tai tiks veidots vismaz 3% liels šķērskritums uz nogāzes pusi vai atbilstoši šķērsprofilu elementiem. Lietus ūdeni paredzēts uztvert esošajos un projektējamajos sāngrāvjos vai ievalkās, caurtekās zem ceļa un nobrauktuvēm un meliorācijas drenāžas sistēmās. Segas konstrukcijas aprēķini veikti ņemot vērā ģeoloģisko izpēti. Pastiprinot slāni ar nesaistītu minerālmateriālu maisījumu 0/32s un atsevišķās vietās atjaunojot salizturīgo slāni, konstrukcija tiks pastiprināta līdz 120 MPa.

Īstenošanas laiks: 25.07.2018. – 15.08.2020.

Koordinātors: Jolanta Kalinka

Kontaktinformācija: 63922400

Publicitāte

Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai pieejams Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē

12.08.2020.

jolanta(2).jpg

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

Pārbūvēti grants ceļu posmi Mežotnes pagastā

Veiksmīgi noslēgusies projekta „Bauskas novada pašvaldības grants ceļu pārbūve Mežotnes pagastā” īstenošana. Tā rezultātā ir pārbūvēti trīs ceļu posmi 6,103 km garumā, proti, veikta pagasta grants ceļa „Mežotne – Bajāri – A1”  posma pārbūve 2,497 km garumā, grants ceļa Bērzu muiža – Ciņi – Internātvidusskola” posma pārbūve 2,375 km garumā un grants ceļa Līdumnieki – Mežstrautnieki” posma pārbūve 1,231 km garumā.

Pārbūvējamie ceļa posmi bija ļoti sliktā stāvoklī, daudzviet izveidojušies iesēdumi un bedres. Ceļa sega bija zaudējusi nestspēju. Mainīga biezuma apaugums nomalēs traucēja ūdens atvadi no ceļa, nebija nodrošināts seguma šķērsslīpums. Esošā grāvju sistēma daudzviet bija aizaugusi. Nebija izveidotas piemērotas nobrauktuves uz piegulstošajiem īpašumiem, caurtekas vizuāli sliktā stāvoklī, tikai daļēji pildīja funkcijas.

Veicot pārbūves darbus ir atjaunota ceļa konstrukcija ar platumu no 3,50m līdz 5,50m, nodrošinot ūdens noteci no brauktuves; pacelts ceļa segums; izveidots brauktuvei divpusējs 3.00% liels šķērskritums ar minerālmateriālu segumu; izveidoti sāngrāvji un ievalkas, ieguldītas caurtekas zem ceļa lietus ūdens novadīšanai.

Ceļu pārbūve ir ļoti nozīmīga, lai veicinātu uzņēmējdarbību un saglabātu apdzīvotību lauku teritorijā. Projektā pārbūvētos ceļus izmanto savas uzņēmējdarbības vajadzībām  lauksaimniecības uzņēmumi, zemnieku saimniecības un piemājas saimniecības.

Projekta kopējās izmaksas 641 862,92EUR ar pievienotās vērtības nodokli, t.sk. Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansējums 553 308,33 EUR, Bauskas novada pašvaldības līdzfinansējums 88 554,59 EUR. Būvdarbus veica SIA VIONA”.

Jolanta Kalinka
projektu vadītāja