Statuss:
noformejums-bez-nosaukuma-4_5.png

Projekta finansētājs: LAT-LIT
Status: Īstenots
Projekta nosaukums: „Vietējo sabiedrisko drošības pakalpojumu efektivitātes un pieejamības uzlabošana Latvijas un Lietuvas pierobežā”
Projekta numurs: Nr. LLI-302
Projekta programma/SAM: Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2014-2020
Projekta budžets: 543 262,45 EUR
Projekta budžeta sadalījums: ERAF finansējums 461 773,08 EUR, pašvaldības finansējums 46126,94 EUR (t.sk. ERAF – 39 207,89 EUR).
Projekta mērķis

Uzlabot pierobežas pašvaldību sniegto drošības pakalpojumu efektivitāti un pieejamību, tā padarot pierobežu par drošāku dzīves vietu.

Galvenās aktivitātes

1. Uzlabota publisko pakalpojumu efektivitāte, nodrošinot preventīvas aktivitātes:

• Videokameru izvietošana un to sasaiste ar novērošanas stacionārām sistēmām 5 pašvaldību teritorijās.
  • Ceļu satiksmes drošības uzlabošanas pasākumi (ātruma displejs, ceļa zīmes).
  • Vietējo pašvaldību ugunsdzēsēju kapacitātes stiprināšanai (1 ugunsdzēsēju mašīnas un drona iegāde).

2. Sadarbības un kapacitātes stiprināšana:

• Kopējas apmācības LV un LT par otras valsts likumdošanu un institūcijām sabiedriska drošībā.
  • Pieredzes apmaiņas braucieni pie partneru pilsētām tajā skaitā brauciens uz Poliju, pārņemot labo pieredzi.
  • Darba grupas starp visām iesaistītajām institūcijām – brīvprātīgie, pašvaldības un valsts institūcijas.
  • Iedzīvotāju drošības vecināšanas pasākumi katrā partneru pilsētā.
  • Buklets par atšķirībām starp valstīm drošības jautājumos.

3. Jaunu pārrobežu sadarbības risinājumu ieviešana:

• pētījums par pārrobežu sadarbības risinājumiem.
  • Sadarbības līgumi starp 6 pārrobežu pašvaldībām par sadarbību sabiedriskas drošības jautājumos.

Projektā sasniegtie rezultāti:

• Organizēti 2 apmācības semināri par sabiedrisko drošību pakalpojumu līdzībām un atšķirībām Latvijā un Lietuvā.
  • Organizētas 5 vietējas apmācības, lai uzlabotu reaģēšanu dzīvībai bīstamas situācijās.
  • Organizētas 5 iesaistīto pušu darba grupas/darbnīcas, lai uzlabotu sadarbību starp pašvaldībām un valsts iestādēm sabiedriskas drošības jautājumos.
  • Organizētas 9 izglītojošas kampaņas par drošību un risku novēršanu vietējiem iedzīvotājiem.
  • Veikts pētījums par pārrobežu sadarbības risinājumiem.
  • Izstrādāts buklets par atšķirībām drošības jautājumos Latvijā un Lietuvā.
  • Uzlabota 5 pašvaldību drošības dienestu veiktspēja pateicoties: videonovērošanas sistēmas ierīkošanai, kura ietilpst 87 video kameru uzstādīšana pašvaldību teritorijās; 1 ugunsdzēsēju mašīnas un drona iegādei; ātruma displeja un informatīvo zīmju par videonovērošanu izvietošanai.
  • Noslēgti 3 divpusēji sadarbības līgumi starp 6 pārrobežu pašvaldībām par sadarbību sabiedriskas drošības jautājumos.

Īstenošanas laiks: 01.04.2018. - 31.08.2020.
Koordinātors: Alīna Žukauska
Kontaktinformācija: Tālr. 63920596, e-pasts: alina.zukauska@vecumnieki.lv