Apbalvoti konkursa «Bauskas novada uzņēmēju gada balva 2022» uzvarētāji

16. septembra vakarā Bauskas pilī notika svinīgs pasākums, kurā pašvaldība godināja Bauskas novada uzņēmējus. Konkurss “Bauskas novada uzņēmēju gada balva 2022”, pēc četru novadu (Bauskas, Iecavas, Vecumnieku un Rundāles) apvienošanas, tika rīkots pirmo reizi.

Ievadā pasākuma viesus uzrunāja un sveica Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis. Viņš uzsvēra, ka pašvaldība lepojas ar ikvienu novada uzņēmumu, jo uzņēmēji ir tie, kuri novadu ceļ un attīsta, uz kuru maksātajiem nodokļiem balstās visa finanšu dzīve. “Katrs uzņēmējs ir vērtība, radītājs un attīstītājs. Pašvaldības augstākais apbalvojums ir Zelta ozols. Tad no šī Zelta ozola izaug zīles, kuras jūs kā uzņēmēji sējat gan sevī, gan savosdarbiniekos, gan savos augļos - produkcijā un pakalpojumos. Paldies jums un uz turpmāku sadarbību!”

Vakaru vadīja mūsu novadnieks – aktieris Jēkabs Reinis, bet par muzikālo noformējumu gādāja “Undertango”.

Nominācijā “Gada lielākās investīcijas” balvu saņēma SIA "I.S.D." – Iecavas spirta dedzinātava. SIA “I.S.D.” , kas ir Baltijā automatizētākā un modernākā rūpnīca, ražo ne tikai lauksaimnieciskas izcelsmes etilspirtu un augstas kvalitātes kviešu olbaltumvielu koncentrātu, bet arī klijas, atbilstoši nacionālās pārtikas kvalitātes shēmai "Zaļā karotīte", un kviešu klijas lopbarībai. 2021. gadā uzņēmums ir piesaistījis apjomīgas investīcijas, tādējādi sekmējot attīstību un konkurētspēju.

Par nominācijas “Gada amatnieks/mājražotājs”  uzvarētāju kļuva Sandra Icaka un piemājas saimniecība ‘’Padegas’’. Ģimenes uzņēmumā pašlaik tiek ražoti vairāk nekā 25 pārstrādes produktu veidi. Pašu izaudzēto, augļus un ogas, saimniecība pārstrādā, cenšoties saglabāt produkta dabisko sastāvu un neizmantojot krāsvielas vai mākslīgas piedevas. Produkcija tiek audzēta, izmantojot bioloģiskās audzēšanas metodes.

Titulu “Gada inovācija” ieguva SIA “Kronis”. Uzņēmums sadarbībā ar Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Pārtikas tehnoloģijas fakultātes pētniekiem izstrādājis deviņas jaunas gatavās pārtikas pamatēdienu receptes, kas tiek iekļautas karavīru sausās uzturdevas komplektos. Ražošanā tiek izmantota īpaša tehnoloģija, ēdienam nepievienojot konservantus, bet saglabājot tā garšas kvalitāti un uzturvērtību. Tāpat, atšķirībā no ierastajiem gaļas un graudaugu konserviem bundžās, šie ēdieni tiek pildīti mīkstajos iepakojumos, tādējādi nodrošinot, ka tie saglabā savu struktūru

Nominācija “Gada jaunais uzņēmējs” balvu saņēma SIA “Zuze Pet”, kas nodarbojas ar māla trauku un pelnu urnu ražošanu mājdzīvniekiem. Jaunais uzņēmums savu produkciju 100% eksportē, un var lepoties ar lielu pieprasījumu - ir brīži, kad pircēju interese pārsniedz iespēju saražot nepieciešamo produktu daudzumu.

Nominācija “Gada tirgotājs/pakalpojumu sniedzējs” šogad uzvarēja SIA "KOMMATS". Uzņēmums jau 28 gadus veiksmīgi darbojas ēdināšanas servisā. Pateicoties uzņēmuma kvalitatīvajam darbam un apmierinātajiem klientiem ir izveidojusies ilggadēja sadarbība ar Pilsrundāles vidusskolu; tāpat uzņēmumam ir kafejnīca Rundāles pils muzeja kroga ēkā, un tiek piedāvāta arī izbraukuma ēdināšana.

Par titula “Gada pašvaldības sadarbības partneris” ieguvēju kļuva SIA “Kvintets M”. Uzņēmums  ir veicis vairāku lielu objektu pārbūvi un būvniecību visā novada teritorijā – aktīvi tiek veikti Bauskas 2. vidusskolas telpu remontdarbi un ārtelpas labiekārtošana, ir veikta pirmsskolas izglītības iestādes “Cālītis” teritorijas labiekārtošana Iecavā un Iecavas vidusskolas telpu remonti. Vecumniekos pabeigta daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra “Sarkanā skola” pārbūve, un pašlaik tiek būvēta vidusskolas piebūve.

Par “Gada skolēnu mācību uzņēmumu” šogad kļuva Iecavas vidusskolas skolēnu mācību uzņēmums (SMU) “SLEEPZY”. Šajā SMU darbojas četras 12.b klases skolnieces: Anna Arhipova, Rēzija Meļķe, Sandra Benita Samtiņa un Patrīcija Spale. Jaunietes izgatavo dažādu krāsu un lieluma dzīvnieku gultas, kas izstrādātas pēc "zero waste" principa, tas ir, pārstrādājot lietotus džemperus un spilvenus. “Jauno uzņēmēju dienās 2022” SMU “SLEEPZY” piedalījās kā viens no 20 Latvijā labākajiem uzņēmumiem vidusskolas grupā.

Nosaukumu “Gada tūrisma pakalpojumu sniedzējs” ieguva Āra Burkāna zemnieku saimniecība  ‘’Sējas’’ – “Mazmežotnes muiža”. Tur ir iespēja baudīt kvalitatīvu un mierpilnu atpūtu pie dabas, viesi var izvēlēties nakšņot muižas vēsturisko ēku viesnīcā. Piedāvājumā ir arī plašas telpas svinībām, kāzām, semināriem un koncertiem, relaksācijai SPA kompleksā. Ekskluzīvākai atpūtai - lidojumi ar helikopteru pēc iepriekšēja pasūtījuma.

Šogad Bauskas novada iedzīvotāji bija aicināti pieteikt savu darba devēju nominācijai “Labākais darba devējs”. Balvu saņēma SIA “Līga L”. Ģimenes uzņēmums, kurš jau kopš 1992. gada nodarbojas ar mazumtirdzniecību, piedāvā preces mājai, birojam, dārzam un atpūtai. Konkursa pieteikumā uzņēmuma darbinieki minēja, ka “strādājot šādā uzņēmumā, pārņem patīkama un mājīga sajūta, jo kolektīvs ir kā viena liela ģimene - gan darbā, gan ārpus tā. Vadītāja spēj pat visdrūmākajā dienā sasildīt mūs ar savu pozitīvo domāšanu un pārpilnības enerģiju, kura tik tiešām pietiktu visiem un vēl paliktu pāri.”.

Nominācijā “Novada tēla popularizētājs” balvu saņēma SIA “Radošā apvienība Spāres” ar zīmolu “Laima Ceramics”. Laima Grigone ir keramiķe, kuras porcelāna, akmens masas un māla darbi pazīstami un iegādājami ne tikai Latvijā, bet arī Japānā, Dānijā, ASV un citur pasaulē. Laima darina gan Latvijas māla traukus, apdedzinot tos tradicionālajā svēpētajā malkas ceplī, gan porcelāna un akmens masas traukus. Darbi ir virpoti uz podnieka virpas, tādējādi katrs ir unikāls.

Pasākumā tika pasniegtas arī vairākas speciālās balvas:

 • Attīstības finanšu institūcija ALTUM pasniedza balvu Pētersona Ilmāra zemnieku saimniecībai "BALTIŅI";
 • SIA "Bauskas Dzīve" sarūpēto balvu saņēma SIA “Radošā apvienība Spāres” ar zīmolu “Laima Ceramics”.
 • Bauskas rajona lauku partnerība sveica Sandru Icaku (piemājas saimniecība ‘’Padegas’’) un SIA “Rundāles Dzirnavas”;
 • Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Bauskas biroja balvu ieguva SIA “Rundāles Dzirnavas”.
 • Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Jelgavas biznesa inkubators pasniedza balvu SIA “Kasmo”.
 • Lauku atbalsta dienesta Zemgales reģionālā pārvalde sveica SIA “Rundāles Dzirnavas”.

Uzņēmēju godināšanas pasākumā tika sveikti arī Zemgales Plānošanas reģiona (ZPR) organizētā konkursa „Gada uzņēmējs Zemgalē 2021” laureāti. Valstī noteikto ierobežojumu dēļ ikgadējais sarīkojums nenotika, tādēļ ZPR Attīstības padomes priekšsēdētājs Aivars Okmanis izmantoja izdevību un balvas to ieguvējiem pasniedza tagad.
 

 • Kategorijā „Gada vidējais/lielais uzņēmējs” Zemgales plānošanas reģiona balvu ieguva SIA “Lielzeltiņi”. Tas ir viens no vadošajiem vietējiem putnu gaļas ražošanas un pārstrādes uzņēmumiem Baltijas valstīs. Jau divdesmit gadus mērķtiecīgi investējot uzņēmuma un ražošanas tehnoloģiju attīstībā, rada produktus, kurus var uzskatīt par kvalitātes paraugu Eiropā.
 • Kategorijā „Gada mazais/mikro uzņēmējs” balvu saņēma SIA „Iecavnieks & Co”. Tas ir viens no pirmajiem uzņēmumiem Latvijā, kas sāka audzēt rapšus un ražot rapšu eļļu pārtikas vajadzībām. Gadu gaitā, saglabājot līderpozīcijas Latvijas pārtikas eļļas ražotāju tirgū, ir nostiprinājis un paplašinājis savas pozīcijas ārvalstu tirgos kā pieredzes bagāts, zinošs un atbildīgs ražotājs.
 • Kategorijā “Gada jaunais uzņēmējs” balvu ieguva SIA “Rolial-W ” ar preču zīmi „Kids GYM”. Uzņēmums Vecumniekos piedāvā izklaides inventāra nomu bērnu ballītēm un citiem pasākumiem, individuālās un grupu nodarbības fizioterapeita vadībā, logopēda nodarbības valodas attīstībai bērniem, nodarbības bērniem, kuriem ir grūtības ar burtu un ciparu apgūšanu, kā arī nodarbības vecākiem kopā ar bērniem.

Konkurss “Uzņēmēju gada balva” tiek organizēts ar mērķi  apzināt un godināt Bauskas novada uzņēmējus, izsakot atzinību uzņēmumiem, kuri, godprātīgi darbojoties savā nozarē, veicina labas uzņēmējdarbības prakses piemērus, vienlaikus attīstot gan uzņēmumu, gan novada uzņēmējdarbības vidi, kā arī sekmē uzņēmuma un novada tēla popularizēšanu.

Kopumā šogad “Uzņēmēju gada balvai 2022” tika saņemti divdesmit pieteikumi. Pretendentus izvirzīt varēja gan pašvaldības iestādes, gan dažādas ar uzņēmējdarbību saistītas institūcijas. Nominācijai “Gada skolēnu mācību uzņēmums” pieteikumus iesniedza Bauskas novada mācību iestādes, savukārt nominācijai “Labākais darba devējs” - attiecīgā uzņēmuma darba ņēmēji.Visus iesniegtos pretendentus vērtēja komisija, kuras sastāvā bija Bauskas novada pašvaldības, Zemgales plānošanas reģiona Uzņēmējdarbības centra, AS “Attīstības finanšu institūcijas Altum”, SIA "Bauskas Dzīve", SIA "Kronis" un biedrības “Latvijas Zemnieku federācija” pārstāvji.


UZŅĒMĒJU GADA BALVA 2022. GADĀ

Konkursa mērķis ir apzināt un godināt Bauskas novada uzņēmējus, kuri, godprātīgi darbojoties savā nozarē, veicina labas uzņēmējdarbības prakses piemērus, vienlaikus attīstot gan uzņēmumu, gan novada uzņēmējdarbības vidi, kā arī sekmē uzņēmuma un novada tēla popularizēšanu.

Konkursa pieteikumu pieņemšana pagarināta  līdz 2022.gada 19 augustam.

Elektroniskā anketa iedzīvotājiem nominācijā ''labākais darba devējs"

Konkursa pieteikumu pieņemšana notiek no kārtējā gada 1. jūnija līdz 19. augustam:

 1. iesūtot pa pastu izdrukātu un aizpildītu pieteikumu Bauskas novada domei, Uzvaras ielā 1, Bauska, Bauskas novads, LV-3921;
 2. nosūtot aizpildītu pieteikumu, parakstītu ar drošu elektronisko parakstu, kas satur laika zīmogu, uz e-pastu pasts@bauska.lv ar norādi “Pieteikums konkursam “Bauskas novada Uzņēmēju gada balva””;
 3. aizpildot elektronisku pieteikuma formu pašvaldības interneta mājaslapā www.bauska.lv, sadaļā Uzņēmējdarbība – Bauskas novada Uzņēmēju gada balva;
 4. iesniedzot aizpildītu pieteikuma anketu Valsts un pašvaldības vienotajos klientu apkalpošanas centros
  • Bauskas novada pašvaldībā, Uzvaras ielā 1, Bauskā, Bauskas novadā, LV-3901;
  • Vecumnieku apvienības pārvaldē, Rīgas ielā 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933;
  • Iecavas apvienības pārvaldē, Skolas ielā, 4–40, Iecava, Bauskas novads, LV-3913;
  • Rundāles apvienības pārvaldē, Pilsrundāle 1, Rundāles pagasts, Bauskas novads, LV-3921.

Šī gada 31. marta domes sēdē tika apstiprināts konkursa nolikums, kurā, salīdzinot ar iepriekšējo novadu konkursa nolikumiem, ir veiktas izmaiņas gan nominācijās, gan pretendentu iesniegšanas kārtībā. Kopumā uzņēmēji tiks godināti desmit nominācijās – Gada lielākās investīcijas, Gada amatnieks/mājražotājs, Gada inovācija, Gada jaunais uzņēmējs, Gada tirgotājs/pakalpojumu sniedzējs, Gada pašvaldības sadarbības partneris, Gada skolēnu mācību uzņēmums, Gada tūrisma pakalpojuma sniedzējs, Labākais darbs devējs, kā arī Novada tēla popularizētājs. Nominācijā Gada skolēnu mācību uzņēmums pretendentus iesniegs novada mācību iestādes, Labākais darba devējs – iedzīvotāji, savukārt pārējās nominācijās – ar uzņēmējdarbību saistītas institūcijas.

Neskaidrību gadījumā aicinām sazināties ar Bauskas novada Uzņēmējdarbības un kompetenču attīstības centra Uzņēmējdarbības speciālisti Raimondu Ribikausku, e-pasts raimonda.ribikauska@bauska.lv, tālr. +371 28025249.