Aizsākas Bauskas novada kapitālsabiedrību reorganizācijas process, amatā apstiprina SIA «Bauskas ūdens» pagaidu valdes locekli

Ar 6.martu SIA „Bauskas ūdens” pagaidu valdes locekļa amatā apstiprināts Dzintars Cāzers. Kapitālsabiedrības līdzšinējais vadītājs Arnis Birzmalis  darba attiecības pārtraucis.

Līdz ar apstiprināšanu amatā Dz. Cāzers būs arī pašvaldības kapitālsabiedrību reorganizācijas procesa koordinators. Viņa līdzšinējā darba pieredze ir Jelgavas novada pašvaldības kapitālsabiedrību reorganizācijas procesa koordinācija un tālākā vadība. No 2021.gada līdz šim brīdim bijis Ozolnieku komunālās saimniecības daudznozaru uzņēmuma vadītājs. Dz.Cāzers ieguvis ekonomikas zinātņu maģistra grādu uzņēmējdarbībā.

Tiekas reorganizācijas procesa darba grupa

Uz pirmo sarunu Bauskas novada kapitālsabiedrību valdes locekļi un pašvaldības vadība kopā sanāca šonedēļ.

Jau informējām, ka 23.februāra domes sēdē tika pieņemts domes lēmums par  SIA  „Bauskas ūdens”,  SIA „Bauskas siltums”, SIA „Vides serviss”, SIA „Dzīvokļu komunālā saimniecība”, SIA „Iecavas siltums”, SIA „Mūsu saimnieks” un SIA Kūdrinieks” reorganizācijas procesa uzsākšanu.

Iegūstošā kapitālsabiedrība, uz kuras bāzes tiks būvēta SIA „Bauskas novada komunālserviss” ir SIA „Bauskas ūdens”. Reorganizācijas procesā tiks pārņemtas visas reorganizējamo kapitālsabiedrību finansiālās un juridiskās saistības un darījumi, konsolidētas klientu datu bāzes, veiktas citas darbības, kas nepieciešamas jaunveidotās komunālās saimniecības sekmīgai darbībai. Pašreiz turpinās SIA „Īslīces ūdens” pievienošanas process SIA „Bauskas ūdens” (domes lēmums 27.10.2022.) un SIA „Jaunolis” pievienošanas process SIA „Mūsu saimnieks” (domes lēmums 22.12.2022.).

Kā atzina sanāksmes dalībnieki iedzīvotāji iecerēto reorganizācijas procesu vērtē pozitīvi, bet ir jūtama neziņa kapitālsabiedrību darbiniekos. Reorganizācijas procesa vadītājs Dz.Cāzers pauda, ka amata vietu struktūra vēl nav skaidra, tomēr galvenās pārmaiņas sagaidāmas administrācijas līmenī. Darbiniekus, kuri tieši iesaistīti pakalpojumu sniegšanā reorganizācija ietekmēs minimāli. Par to liecina viņa līdzšinējā darba pieredze līdzīgos reorganizācijas procesos.

Pirmās pārmaiņas

Tiekoties tika pārrunāti pirmie veicamie darbi ceļā uz jomas reorganizāciju novadā. Veicamās darbības piesaistītas reorganizācijas grafikam, kurā paredzēts, ka reorganizācija tiks pabeigta līdz 2023.gada beigām. Būtiski, lai šajā laikā tiktu nodrošināta pakalpojumu sniegšanas nepārtrauktība.  Pārmaiņu praktiskais process balstīts uz jau esošiem pakalpojumiem, struktūras, materiālās bāzes un darbaspēka resursiem.

Sākotnējā etapā kā pirmās iegūstošajai kapitālsabiedrībai tiks pievienotas SIA „Bauskas siltums” un SIA „Vides serviss”.

Ar izpilddirektora rīkojumu tiks izveidota reorganizācijas virzības grupa, kurā strādās visu kapitālsabiedrību valdes locekļi.

Darba grupa vienojās, ka līdz 6.martam katra reorganizējamā kapitālsabiedrība Latvijas Uzņēmumu reģistrā iesniegs reorganizācijas pieteikumu un līguma projektu.

Kapitālsabiedrību  sniegto pakalpojumu klienti tiks regulāri informēti par notiekošajām pārmaiņām, par izmaiņām pakalpojumu sniegšanas kārtībā u.c.

Nākamā tikšanās reize ieplānota Iecavas Dzīvokļu komunālajā saimniecībā.

Bauskas novada pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļa