Bauskas novada pašvaldības kapitālsabiedrību reorganizācijas darba grupa kārtējā tikšanās reizē 6. martā pulcējās Iecavā, SIA „Dzīvokļu komunālā saimniecība”.

Darba grupas dalībnieki apsprieda jau paveikto un aktualizēja veicamos darbus, kas jārisina reorganizācijas procesu uzsākot, pārrunāja iespējas un metodes kopējās pakalpojumu klientu bāzes izveidei. Sarunu gaitā tika aktualizēta informācija par grāmatvedības datu apstrādē izmantojamām programmām katrā kapitālsabiedrībā, par lietvedības dokumentu apstrādi un tajā izmantotajām programmām. Reorganizācijas procesa koordinators Dzintars Cāzers uzsvēra, ka jaunizveidotajā kapitālsabiedrībā tiks izmantota gan vienota grāmatvedības programma, gan tiks izmantota elektroniskā dokumentu pārvaldības sistēma. „Būtiska ir maksimāla tehnoloģiju pielietošana visā administratīvajā darbā, tas samazinās nepieciešamos cilvēkresursus un tēriņus kapitālsabiedrības administrācijas uzturēšanai,” skaidroja Dz. Cāzers.

Plānots, ka klientu apkalpošanai, informācijas saņemšanai un dažādu rādījumu nodošanai tiks izveidota vienota interneta vietne. Darba grupa atbalstīja vienota četrciparu tālruņa numura izveidi, kas būs aktīvs visu diennakti un bez brīvdienām. Tādējādi tiks nodrošināta pakalpojumu reģistrēšana, nodrošināta izpilde un kontrole, procesa izsekošana.

Tiks uzsākts darbs pie norēķinu iespēju dažādošanas, piedāvājot klientiem iespējas norēķināties lielveikalā, pastā u.c.

Reorganizācijas darba grupas dalībnieki atzina, ka aktuāli kritēriji un izvērtēšana, kā tiks atlasīti speciālisti darbam jaunajā kapitālsabiedrībā. Kā skaidroja Dz.Cāzers, paredzamais darba apjoms paredzēts diviem grāmatvežiem un vienam ekonomistam. Pašreiz esošajās kapitālsabiedrībās strādā desmit grāmatveži. Kapitālsabiedrība piesaistīs arī sabiedrisko attiecību un IT speciālistu. Iecerēts, ka kapitālsabiedrības administratīvā bāze atradīsies Bauskā, tomēr lielu daļu administratīvo procesu varēs paveikt no jebkuras vietas.

Darba grupas dalībnieki vienojās, ka līdz nākamai tikšanās reizei, kas notiks 21. martā SIA „Mūsu saimnieks” Vecumniekos, tiks izpētīta siltumapgādes un namu apsaimniekošanas nozares darbība novadā, piedāvājot optimālos risinājumus pakalpojumu nodrošināšanai jaunizveidotajā kapitālsabiedrībā. Tiks domāts arī par pašreizējo kapitālsabiedrību administratīvo ēku efektīvu izmantošanu.

Plānots, ka tālākajā darbā, runājot par detalizētiem risinājumiem pakalpojumu sniegšanā, darba grupā tiks piesaistīti arī pašvaldības juristi un ekonomisti

Bauskas novada pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļa

Lems par kapitālsabiedrību reorganizācijas procesa uzsākšanu