Bauskas novada svētki
Zem zelta ozola zariem 2024
Dizaina autors: Gatis Zotovs.

Svinot Bauskas 415. dzimšanas dienu, 1. jūnijā aicinām izstaigāt mūsu Zaļo ieleju, kur logos dzelteni aizkari plīv!

Edvīna Zariņa dziesma ar Skaidrītes Kaldupes vārdiem “Dzeltenie aizkari” Bauskas puses iedzīvotāju vidū kļuvusi par iemīļotu melodiju. Ja kompozīcijas pantiņu vārdus varbūt kādam vēl gadās aizmirst, tad skanīgo piedziedājumu ar vērīgo aicinājumu nesamīt skudru un tam sekojošo “na-na-na-na-na” rindu sirsnīgi dzied līdzi arī tie, kuri citkārt atrunājas, ka dziedāt viņi neprotot.

Šī gada pilsētas svētkos, dzelteniem aizkariem plīvojot, ļausim dziesmas rindām atspīdēt pilsētas ainavā un sapīt mūsu Zaļās ielejas stāstu. Vairākās vietās Bauskā saulstaru dzīpari šķetinās, kas esam un kurp upju straumes mūs nes. Atcerēsimies košos bērnības sapņus, baudīsim saulainu kopābūšanu kādā no pilsētas skvēriem, gaiņāsim gurdumu, sportojot kopā ar “Ghetto Games”, atšķirsim mūsu vēstures lappuses un svinīgi sanāksim vietās, kur satiekamies ik dienu.

Nāc, iesim!

Svētku ieskaņai – vēstures lasījumi

Pilsētas jubilejas svinības gaidot, ikviens ir laipni aicināts iepazīt Bauskas vēsturi. Bauskas pils muzeja un Bauskas muzeja speciālisti ir sagatavojuši īpašu vēstures lasījumu sēriju, lai pievērstu uzmanību pilsētas vēsturiskajām saknēm, tās attīstībai laika upes lokos, nozīmīgākajām būvēm un personībām.

Jau 17. februārī plkst. 14.00 visi interesenti ir aicināti uz pirmo tikšanos Bauskas rātsnamā, kas būs veltīta Bauskas pils vēsturei. Muzeja speciālisti stāstīs par celtnes un tās nocietinājumu izmaiņām gadu gaitā, arheoloģiskajos izrakumos atrasto priekšmetu kolekcijām un muzeja darba aktualitātēm.

23. martā vēstures lasījumus turpinās Bauskas muzeja vēsturnieki, stāstot par vecāko ēku pilsētā – Bauskas Svētā Gara evaņģēliski luterisko baznīcu, kurai šogad atzīmēsim 430. gadadienu kopš tās uzcelšanas brīža. Izskanēs arī stāsti par divām leģendārām personībām – luterāņu draudzes mācītājiem Gustavu Tursu-Tūru (1890–1973) un Paulu Žibeiku (1910–2006).

Savukārt 27. aprīlī vēstures lasījumi būs veltīti Bauskas pilsētai un tās 415. gadadienai. Aplūkosim Bauskas vecpilsētu kā pilsētbūvniecības pieminekli, iepazīsim pilsētas ielu, laukumu, tiltu un parku vēsturi.

Bauska ir pilsēta ar bagātu vēsturi. Vēstures lasījumi ļaus paraudzīties uz tās apslēptajām vērtībām, palīdzēs izprast pilsētas laika gaitā veidojušos unikālo personību, ļaus atkal no jauna pilsētu iepazīt dažādos rakursos.

Plašāka informācija par gaidāmajiem svētkiem

Informācija regulāri tiks papildināta.
Skatīt vairāk