Bauskas novada svētki
Bauskas novads

Bauskas novada svētkos, kuros šogad svinēsim Bauskas pilsētas 415. dzimšanas dienu, Bauskas novada iedzīvotājus aicinām iesaistīties apkārtējās vides izdaiļošanā svētku tematikā par Zaļo ieleju, kur logos dzelteni aizkari plīv.

Bauskas novada iedzīvotāji svētku noskaņās aicināti iekopt puķu dobes un stādīt stādus dzeltenos toņos, iekārt logos dzeltenus aizkarus, nokrāsot dzeltenus puķu podus, kādu no ēkas elementiem pārvērst dzeltenos vai zaļos toņos vai kā citādi radoši izpausties, lai svētku dalībniekiem, viesiem un pašiem novada iedzīvotājiem, radītu svētku noskaņu ne tikai pasākumu norises vietās, bet novadā kopumā.

Novada svētku kontekstā arī Bauskas pilsētā vairākās vietās stādījumi tiks veidoti svētku tematikā, lai apkārtējā vide iekrāsotos dzeltenos un citos spilgtos toņos. Arī Bauskas novada pašvaldības iestādes ir aicinātas iesaistīties un izdaiļot ēkas vai ēkām pieguļošās teritorijas svētku toņos un tematikā.

Bauskas pilsētā apstādījumos šogad plānots stādīt ziemcietes un kokaugus, bet viengadīgās vasaras puķes būs sastopamas puķu podos un dobēs. Skaistas un krāsainas vasaras puķes ir kannas, sekstainā celozija, spilgtā gazānija, seglapu salmene, eklona akmeņsēkle, rudbekija, baststarda laimiņš, zemās kliņģerītes un skaistnātres. Daļa no šīm puķēm daiļos arī Bauskas pilsētas puķu dobes.

Kā jau iepriekš esam informējuši, šogad Bauskas novada svētki „Zem zelta ozola zariem” notiks 1. jūnijā Bauskā un tie veltīti pilsētas 415 gadu jubilejai. Šī gada pilsētas svētkos, dzelteniem aizkariem plīvojot, ļausim dziesmas rindām atspīdēt pilsētas ainavā un sapīt mūsu Zaļās ielejas stāstu. Vairākās vietās Bauskā saulstaru dzīpari šķetinās, kas esam un kurp upju straumes mūs nes. Atcerēsimies košos bērnības sapņus, baudīsim saulainu kopābūšanu kādā no pilsētas skvēriem, gaiņāsim gurdumu, sportojot kopā ar “Ghetto Games”, atšķirsim mūsu vēstures lappuses un svinīgi sanāksim vietās, kur satiekamies ik dienu.

Vairāk informācija un publicitāte par Bauskas novada svētkiem: