Der zināt

30. jūlijā Rundāles pilī notiks Liepājas Simfoniskā orķestra rīkotais festivāls “Liepājas skaņas Rundāles pilī”. Šogad apmeklētājiem tiek piedāvāti četri dažādi notikumi ar vienotu tematisko motīvu “Balle pilī”.

Rundāles pils Zaļajā teātrī, notiks saruna par balles, dejas un mūzikas tradīcijām un nozīmi dažādos laikmetos gan ikdienā, gan to ietekmi uz dažādiem nozīmīgiem vēstures notikumu pavērsieniem. Sarunā piedalīsies ilggadējais Rundāles pils muzeja direktors Imants Lancmanis, Valsts prezidente (1999 - 2007) Vaira Vīķe-Freiberga un muzikologs Orests Silabriedis.

Rundāles pils Zelta zālē mēs paši diriģenta Aināra Rubiķa vadībā atskaņosim dažādu laikmetu dejisku mūziku, ko rakstījuši tādi ievērojami komponisti kā Bendžamins Britens, Johans Sebastiāns Bahs, Jozefs Lanners, Moriss Ravēls un Igors Stravinskis.

Festivāls tiks noslēgts Rundāles pils Franču dārzā, kur pils pakājē Volfganga Amadeja Mocarta Klarnetes kvintetu un Georga Pelēča “Rundāles kvintetu” kopā ar Liepājas stīgu kvartetu izpildīs izcilais klarnetists un Liepājas Simfoniskā orķestra topošais galvenais diriģents Guntis Kuzma.

Īpaši ir padomāts par ģimenēm ar bērniem - Rundāles pils Zaļajā teātrī gaidāma koncertuzveduma MAZAIS PRINCIS pirmizrāde, kurā slaveno Antuāna de Sent-Ekziperī stāstu libreta autora Oresta Silabrieža un komponista Andra Vecumnieka interpretācijā izstāstīs “Kurland Quintet” mūziķi kopā ar trompetistu Mārtiņu Zuju un aktieri Ēriku Vilsonu.

Bauskas novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību nodaļa