Der zināt
4. un 5.jūnijā Mūsas trasē atklās FIA Eiropas autokrosa čempionātu, uz starta arī latvieši

Jūnija mēnesis tiks atklāts ar lielākajām autokrosa sacensībām Latvijā, FIA Eiropas autokrosa čempionāta 2022. gada sezonas pirmais posms. 4.-5. jūnijā leģendārajā “Mūsa Raceland” trasē sacentīsies gan spēcīgākie latviešu autokrosa braucēji, gan konkurenti no desmit dažādām Eiropas valstīm.

Sacensības tiks aizvadītas divu dienu garumā, sestdien 4. jūnijā un svētdien 5. jūnijā. Šajā gadā Eiropas čempionāta dalībnieki sacentīsies četrās bagiju klasēs: “Super Buggy”, “Buggy 1600”, “Junior Buggy”, kā arī “CrossCar”. Dalībnieku sarakstos redzami arī pašmāju sportistu pieteikumi dalībai Eiropas čempionātā. Šobrīd zināms, ka latviešu fanus priecēs četri spēcīgi autosportisti, “Junior Buggy” klasē Kristiāns Grencis, “Super Buggy” klasē Ervins Grencis un Māris Līcis, bet jaunajā “Cross-car” klasē rallijkrosa braucējs Reinis Nitišs.

Paralēli Eiropas sacīkstēm norisināsies nacionālais autokrosa kauss, kurā startēs divas salonautomašīnu klases “National 2000” un “Supercar national”. Līdz šim dalību pieteikuši latviešu, kā arī lietuviešu sportisti, starp tiem, baušķenieks Toms Edušs, kā arī pagājušā gada Latvijas rallijkrosa čempions Ivo Gabrāns un autokrosa čempioni Armands Plūme un Dāvis Ūdris.

Jānis Bergs, Eiropas autokrosa čempionāta posma Latvijā rīkotājs: "Priecājamies, ka jau otro gadu pēc kārtas Eiropas autokrosa čempionāta sezona tiek atklāta Latvijā, šis ir liels un gaidīts notikums mūsu krosa saimei. Uz starta redzēsim latviešus arī Eiropas ieskaitē, bet kuplāks skaits pašmāju sportistu būs redzams divās nacionālajās klasēs, kuru cīņas norisināsies paralēli Eiropas čempionātam. Svarīga sacensību sastāvdaļa ir skatītāji un līdzjutēji, kuri atbalsta, un uzmundrina pašmāju braucējus. Aicinu kvēlākos autokrosa fanus ieplānot nākamās nedēļas brīvdienas Bauskā, sacensības būs spraigas un laikapstākļi arī sola lutināt!”

Ieejas biļetes uz autosporta pasākumu pieejamas tirdzniecības portālā www.aula.lv. Jaunumiem iespējams sekot līdzi mājaslapā www.musa.lv, kā arī sociālajos tīklos Facebook / @eiropasax un Instagram / @eiropasax.

Sacensību programma:
Sestdiena, 4. jūnijs

 • 10:40 / Brīvie treniņi FIA EAX
 • 12:00 / 1. kvalifikācijas brauciens FIA EAX
 • 14:00 / 2. kvalifikācijas brauciens FIA EAX
 • 15:30-15:50 / Kvalifikācijas brauciens Nacionālais kauss
 • 16:00 / 1. brauciens FIA EAX
 • 16:55-17:10 / 1. brauciens Nacionālais kauss
 • 17:20 / 2. brauciens Nacionālais kauss

Svētdiena, 5. jūnijs

 • 09:45-10:00 / 3. brauciens Nacionālais kauss
 • 10:00 / 2. brauciens FIA EAX
 • 11:35-11:45 / Pusfināli Nacionālais kauss
 • 11:45 / 3. brauciens FIA EAX
 • 14:00 / Pusfināli FIA EAX
 • 14:40 / Fināls Nacionālais kauss
 • 15:30 / Fināli FIA EAX

Apbalvošana (pēc katra fināla brauciena starta zonā)

18:00 Oficiālā apbalvošana 

*FIA EAX – FIA Eiropas autokrosa čempionāts

Pasākuma norise iespējama pateicoties Starptautiskajai Automobiļu federācijai, Latvijas Automobiļu federācijai, Izglītības un zinātnes ministrijai, kā arī Bauskas novadam. Pasākumu atbalsta: Latvijas nafta, SteelTech, Essve, Milwaukee, Valtek, Print service, RedBull, Bauskas alus, MKM Mežs, Johnny Bloom’s, www.sdk.lv, Ramirent, Stokker, E67 Shop.

2022. gada FIA Eiropas autokrosa čempionāta kalendārs:

 • 1. posms / Bauska, Latvija /4.-5. jūnijs
 • 2. posms / Vilkiči, Lietuva / 11.-12. jūnijs
 • 3. posms / Mačenberga, Vācija / 24.-26. jūnijs
 • 4. posms / Nova Paka, Čehija / 1.-3. Jūlijs
 • 5. posms / Senžorža-de-Montaigu, Francija / 22.-24. jūlijs
 • 6. posms / Toldijk, Nīderlande / 30.-31. jūlijs
 • 7. posms / Prērova, Čehija / 20.-21. augusts
 • 8. posms / Svētā Ignija de Versa, Francija / 17.-18. septembris
 • 9. posms / Maggiora, Itālija / 24.-25. septembris
 • 10. posms / Mallerussa, Spānija / 8.-9. oktobris

Papildus informācija:

Zane Lielkāja
FIA Eiropas autokross Bauskā
Sabiedrisko attiecību speciāliste
E-pasts: media@rallycross.lv
Tel. Nr.: +371 26612249