Der zināt Sabiedrība
attēls

Iedzīvotāji aicināti piedalīties konkursā “Sakoptākais Latvijas daudzdzīvokļu mājas pagalms 2024”. Konkurss notiek visā Latvijā; uzvarētājus vairākās nominācijās noteiks žūrija.

Konkurss ir aicinājums ikvienam domāt par kopienas dzīves vides kvalitāti, cilvēkiem un dabai draudzīgu un sakārtotu vidi, personisko līdzdalību vides uzlabošanā, dalīties ar pieredzi un lepoties ar sasniegto.

Pieteikumu dalībai konkursā var iesniegt ikviena fiziska vai juridiska persona, arī pašvaldības, sabiedriskas organizācijas u.c. personas, piemēram, mājas dzīvokļu īpašnieki, pilnvarotā persona vai pārvaldnieks. Pieteikumi tiek pieņemti no 10. jūnija līdz 16. augustam.

Uzvarētājus noteiks šādās nominācijas:

  • Gada balva “Sakoptākais Latvijas daudzdzīvokļu mājas pagalms 2024” ( tiek piešķirta vienam no Konkursa nomināciju uzvarētājiem);
  • Sakoptākais Rīgas daudzdzīvokļu mājas pagalms 2024;
  • Sakoptākais valstspilsētas (izņemot Rīgu) daudzdzīvokļu mājas pagalms 2024;
  • Sakoptākais reģionu daudzdzīvokļu mājas pagalms 2024;
  • Efektīvākais Latvijas daudzdzīvokļu mājas pagalma risinājums 2024;
  • Caur nezālēm uz rozēm 2024.

Pieteikumam jāpievieno pagalma fotogrāfijas un video prezentācija vai vizītkarte par pagalmu, sakopšanas iniciatīvu, atrisinātajām problēmām u.c.

Pieteiktos objektus vērtēs žūrija, kurā darbosies 11 nozaru profesionāļi, tostarp, ainavu arhitekti un pilsētplānotāji. “Gada balvas 2024” finālistus plānots nosaukt 11. septembrī. Trīs finālisti katrā no sešām nominācijām cīnīsies par savas nominācijas galveno balvu, viens no finālistiem pretendēs uz galveno gada balvu “Sakoptākais Latvijas daudzdzīvokļu mājas pagalms 2024”. Uzvarētāju apbalvošana paredzēta 10. oktobrī – konferences “Mājoklis 2024” laikā.

Plašāka informācija pieejama konkursa mājas lapā https://majoklis.lv/konkurss/.

Konkursu organizē Latvijas Dzīvokļu īpašnieku asociācija “Mājoklis” sadarbībā ar SIA “Force Lex” pārvaldnieku izglītības iestādi, lai popularizētu dzīvokļu īpašnieku sadarbību un saliedēšanos, padarot daudzdzīvokļu māju pagalmus un kvartālus sakoptākus.