Der zināt
Aicinām ēnot Bauskas novada administrācijas darbiniekus

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.

Arī Bauskas novada administrācija aicina skolēnus iepazīties ar pašvaldības speciālistu darbu, to specifiku un ikdienas pienākumiem. Skolēni aicināti ēnot Bauskas novada domes priekšsēdētāju, Bauskas novada pašvaldības policijas inspektorus, būvinženieri, projektu vadītāju, sabiedrisko attiecību speciālistu, klientu apkalpošanas speciālistu, jaunatnes lietu speciālistu, galveno speciālistu Sporta nodaļā, izglītības darba speciālistu vai sabiedrības veselības projektu vadības speciālistu.

Pieteikties ēnot Bauskas novada administrācijas darbiniekus var enudiena.lv atzīmējot Bauskas novada pašvaldība.

Ēnu diena 2022. gadā norisināsies aprīlī. Ēnotāji tiks aicināti doties ēnot Ēnu devējus, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus - ēnošana var norisināties klātienē vai tiešsaistē atkarībā no Ēnu devēja noteiktā.

Norises datumi:

  • 9. - 14. marts: Ēnotāju 1.pieteikšanās kārta uz vakancēm;
  • 15. - 17. marts: Ēnu devēji izvērtē, noraida un apstiprina, 1.kārtā saņemtos pieteikumus;
  • 18. - 21. marts: Ēnotāju 2.pieteikšanās kārta uz vakancēm;
  • 22. - 24. marts: Ēnu devēji izvērtē, noraida un apstiprina, 2.kārtā saņemtos pieteikumus;
  • 25. - 28. marts: Ēnotāju 3.pieteikšanās kārta uz vakancēm;
  • 29. - 31. marts: Ēnu devēji izvērtē, noraida un apstiprina, 3.kārtā saņemtos pieteikumus;
  • 1.aprīlis: Nejaušais ēnotājs;
  • 6.aprīlis: Ēnu diena 2022.

Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.

Šī ir programma, kas jau daudzus gadus sekmīgi iekļauj izglītības procesā karjeras jautājumus, rosinot jauniešus plānot savu nākotni jau skolas laikā. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, Ēnu diena sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē.

Artūrs Dulbe,
sabiedrisko attiecību speciālists