Bauska Sabiedrība Attīstība
pļava

Pēdējos gados Bauskas pilsētas iedzīvotāju vidū ir pieaudzis pieprasījums palielināt un dažādot aktīvās atpūtas iespējas pilsētā. Jauns un mūsdienīgs aktīvās atpūtas parks būtu liels ieguvums pilsētai un sabiedrībai kopumā, uzlabojot iedzīvotāju labklājību un aktīvās atpūtas pieejamību.

Parka ierīkošana papildinātu atpūtas un sporta iespēju klāstu plašai mērķauditorijai - ģimenēm ar bērniem, senioriem un citiem aktīvās atpūtas piekritējiem. Parka plānojumā varētu paredzēt dažādas aktivitātes iespējas visām sabiedrības grupām un dažādām interesēm. Bauskas aktīvās atpūtas parks varētu būt vieta, kur jaunais satiekas ar veco, kur miers saplūst ar aktīvo atpūtu, kur ikviens atradīs sev piemērotāko atpūtai.

Modernas aktīvās atpūtas iespējas padara pilsētu pievilcīgu gan esošiem, gan potenciāliem iedzīvotājiem, tūristiem, kuri izbauda attīstītas pilsētas infrastruktūru. Iedvesmojoši piemēri  ir bērnu atpūtas un rotaļu pilsētiņa Uzvaras parkā, Jelgavā, bērnu laukums Jaunmārupē “Pavasari”, sporta un aktīvās atpūtas parks "Mežs" Valmierā u.c.

Aktīvās atpūtas parkā varētu paredzēt, piemēram, bērnu rotaļu laukumus sadalījumā pa bērnu vecuma grupām, labiekārtotu “kluso” atpūtas zonu, grants seguma piedzīvojuma velotrasi piemērotu dažādām vecuma grupām, multifunkcionālu asfaltētu velotrasi (angliski – pump track) ar skeitparka zonu, multifunkcionālu laukumu (slidotavu,pasākumu norises vietu, strītbola un florbola laukumu), gājēju piekļuves takas, dekoratīvo apstādījumu ierīkošanu, teritorijas apgaismojumu, autostāvvietas, lietus ūdens novadīšanu un strūklakas izbūvi. Paredzēts plānot un veidot to kā pilnvērtīgu atpūtas vietu visai ģimenei, kas papildus sekmētu arī ekonomisko aktivitāti – ēdināšanas pakalpojumu pieprasījumu, tirdzniecības apjoma palielināšanos un citu pakalpojumu izmantošanu.

Šādas ieceres attīstībai Bauskas pilsētā piemērota vieta būtu teritorija aiz Bauskas peldbaseina Rīgas iela 42, Salātu iela 7, Bauska, kuras galvenais izmantošanas veids ir Publiskā apbūves teritorija (P) un Dabas un apstādījumu teritorija, un tā atbilst Eiropas Savienības finansējuma saņemšanas nosacījumiem publiskās ārtelpas attīstībai.

Pirms Bauskas novada pašvaldība uzsāk darbu pie teritorijas attīstības plānošanas Rīgas ielā 42, Bauskā (pļava pie Bauzes tirgus un Bauskas peldbaseina) vēlamies noskaidrot Tavu viedokli aizpildot anketu: ŠEIT.

Anketa būs pieejama līdz 18.augustam.

anketas bilde

Rīgas iela 42 (kadastra Nr.4001 005 0001) un Salātu iela 7 (kadastra Nr.4001 005 0322), Bauska:

• Kopējā platība: 2,506 ha.
  • Piederība - pašvaldība.
  • Teritorijas galvenais izmantošanas veids: Publiskā apbūves teritorija (P) un Dabas un apstādījumu teritorija (DA).

TIN5 – ainaviski vērtīga teritorija