NVO_forums

Līdzdalības budžets ir pašvaldības budžeta daļa, par kuras izlietojumu tiešā veidā lems iedzīvotāji: vispirms iedzīvotāji iesniegs projektus, par tiem sabiedrība balsos un tad pašvaldība realizēs.

Jaunais Pašvaldību likums paredz pienākumu pašvaldībām nodrošināt līdzdalības budžeta ieviešanu, proti, pašvaldības budžeta daļu, par kura izlietojumu lemj iedzīvotāji paši. Bauskas novada pašvaldība plāno ieviest līdzdalības budžetu 2024. gadā. Šobrīd ir uzsākta saistošo noteikumu priekšlikuma izstrāde līdzdalības budžeta ieviešanai.

Šo saistošo noteikumu mērķis ir veicināt Bauskas novada pašvaldības iedzīvotāju iesaisti teritorijas attīstības jautājumu izlemšanā un sabiedrībai būtisku attīstības projektu īstenošanā.

Lai rosinātu sabiedrības aktīvu līdzdalību saistošo noteikumu izstrādē, aicinām Bauskas novada nevalstiskās organizācijas izvirzīt un pieteikt pārstāvjus dalībai darba grupā.

Pirmā līdzdalības budžeta saistošo noteikumu izstrādes darba grupas sanāksme plānota 24. aprīlī plkst. 17.00 Bauskas novada pašvaldībā – Uzvaras ielā 1, Bauskā (3.stāva zālē). Darba grupas sanāksmju norise plānota klātienē.

Lai pieteiktu pārstāvju dalību darba grupā, aicinām sazināties:

Laura Ārente

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja