Tūrisms
attēls

21. februārī, Starptautiskajā Tūrisma gidu dienā, Bauskas Rātsnamā tika aizvadīta Bauskas novada tūrisma pakalpojumu sniedzēju informatīvā diena. Kopumā pasākumā pulcējās vairāk kā 47 tūrisma uzņēmēji, kopā diskutējot, dibinot jaunus kontaktus, kā arī uzzinot jaunāko un aktuālo informāciju, kas skar tūrisma nozari gan novada, gan reģiona mērogā.

Informatīvās dienas laikā Bauskas novada Tūrisma informācijas centra vadītāja Inese Turkupole-Zilpure iepazīstināja ar tūrisma informācijas centra paveikto 2023. gadā, aktuālajām tendencēm, statistikas izmaiņām, kā arī ieskicēja 2024. gada plānus. Īpaši tika uzsvērti TIC koordinētie un tuvojošies pasākumi, tostarp Bauskas novada Restorānu nedēļa (08.03. - 17.03.) un ikgadējās "Mājas Kafejnīcu dienas" (27.07 - 28.07.). Tāpat, TIC vadītāja informēja klātesošos par jaunumiem tūrismā, objektiem un uzņēmumiem, kas plašākai publikai atvērti kopš aizvadītā gada sākuma līdz šim brīdim - to pavisam ir 23!

Pavisam jauna un priecīga ziņa no jaunumiem - 20. februārī ir dibināta Bauskas novada amatnieku, mājražotāju un mazo zemnieku atbalsta biedrība!

Par 2024. gada "Leader" atbalsta programmām tūrisma uzņēmējiem iepazīstināja Jolanta Kalinka, Bauskas novada Lauku partnerības valdes priekšsēdētāja. Tāpat, J.Kalinka, kā Bauskas novada attīstības un plānošanas nodaļas vecākā projektu vadītāja, ieskicēja arī galveno informāciju par "LAT-LIT" programmas aktuālajiem tūrisma projektiem, ko plānots realizēt šī gada ietvaros.

Pēc iegūtās informācijas bija laiks runāt arī pašiem tūrisma pakalpojumu sniedzējiem! Katrs pasākuma dalībnieks, iepazīstinot ar sevi, dalījās savos šī gada apņemšanās plānos un jaunākajos notikumos. Igo Mūzikas un mākslas centrs "Ceplis", piemājas saimniecība "Padegas", kā arī "Piena aitu saimniecība" atklāja, ka šajā gadā plāno piedalīties "Mājas kafejnīcu dienās". Rundāles pils informēja par cenu izmaiņām ieejas biļešu iegādei, taču Atpūtas komplekss "Miķelis" dalījās pieredzes stāstā par aizvadīto dalību starptautiskajā tūrisma izstādē "Balttour". Svitenes muižas pārstāves aicināja klātesošos izzināt ēkas vēstures noslēpumus, vilinot apmeklēt arī šogad notiekošo Leģendu nakti, bet atpūtas namiņš "Ozola stāsts" aicināja izmantot unikālu iespēju un atpūsties Iecavas upes applūstošajā teritorijā, meža miera klusumā. Bauskas pils informēja par jauno tematisko programmu "Apgaismojums renesanses pilī", ļaujot aplūkot pili no pavisam cita skatpunkta, taču atpūtas vieta "Brieži" atklāja, ka izveidota āra zaļumbaļļu norises vieta, ar bruģētu ceļu un pajumti, lai laikapstākļiem piemērota lustēšanās! Brīvdienu māja "Slokas" šajā gadā nāk ar jaunumu - tiek izīrēts kemperis, taču nelielām svinībām pieejama oranžērija līdzās jaunizveidotajam lavandu laukam. Iepazīstināšana ar sevi, un dalīšanās objekta jaunākajās ziņās, deva iespēju tūrisma uzņēmējiem arī pēc pasākuma aktīvi tīkloties un veidot jaunas sadarbības.

attēls

Pēc jaunumu un viedokļu apmaiņas, informatīvo dienu turpināja Laura Ārente, Bauskas novada uzņēmējdarbības un mārketinga departamenta vadītāja, iepazīstinot ar Bauskas novada stāstu - vizuālo identitāti un tās vadlīnijām, rosinot tās integrēt arī savos tūrisma piedāvājumos, veicinot vienotu aicinājumu plašākai tūristu piesaistei. Stāsts rezultējās arī radošās diskusijās un ideju darbnīcā, tūrisma uzņēmējiem uz vietas veidojot "prāta vētras" - ar ko pašiem saistāms "Bauskas novads - Labi būt mājās" un ar kādām aktivitātēm iespējams to integrēt tūrisma pakalpojumu sniegšanā.

Noslēgumā, kā saldajā ēdienā, tūrisma uzņēmējus jaunām sadarbībām un mārketinga aktivitātēm iedvesmoja Eva Onzule - sociālo mediju mārketinga aģentūras "Klik Klik" pārstāve - daloties pieredzes stāstos par influenceru jeb ietekmētāju un blogeru mārketingu. E. Onzulei uzkrāta bagātīga darba pieredze vairāku gadu garumā, strādājot gan pašvaldībās, gan privātajā sektorā. Savā stāstījumā E.Onzule dalījās ar savu personīgo pieredzi, kā ceļojumu blogere, kā arī informēja visus klātesošos, kā strādā šis mārketinga rīks, ieskicējot arī 21. gadsimta galvenos elementus digitālajā mārketingā, aicinot būt drosmīgiem un riskēt, veidojot jaunas sadarbības!

attēls