Autoceļš aiz Audrupiem

Bauskas novada domes deputāti 27. aprīļa sēdē lēma par divu investīciju projektu iesniegšanu un aizņēmumu projektu īstenošanai.

Pašvaldības autoceļš „Dārza iela-Cielavas-Bružas-P93” un Dārza ielas posms no Dzintaru ielas līdz autoceļam A9 „Dārza iela-Cielavas-Bružas-P93” atrodas Bauskas novada Iecavas pagasta Zālītes ciemā. Pārbūvējamās ceļa trases garums ir 1935 m.

Investīciju projekta „Autoceļa „Dārza iela-Cielavas-Bružas-P93” un Dārza ielas posma no Dzintaru ielas līdz autoceļam A9 „Dārza iela-Cielavas-Bružas-P93” pārbūve” mērķis ir nodrošināt satiksmes intensitātei un sastāvam atbilstošu segas nestpējas un satiksmes drošības līmeni, autobraucēju un vietējo iedzīvotāju komfortu un drošību, kā arī optimizēt autoceļa uzturēšanu ziemā un pavasara šķīdonī.

Projekta ietvaros paredzēts veikt nomaļu grunts uzauguma noņemšanu, drenāžas tīklu izbūvi 321 m garumā, esošo sāngrāvju tīrīšanu, jaunu caurteku izbūvi 79 m garumā, lai nodrošinātu ūdens tecēšanas virzienu sāngrāvjos, esošo inženiertīklu aizsardzības pasākumus, ceļa aprīkojuma uzstādīšanu un labiekārtošanu.

Investīciju projekts atzinuma saņemšanai tiks iesniegts Satiksmes ministrijā. Investīciju projekta apstiprināšanas gadījumā paredzēts ņemt ilgtermiņa aizņēmumu 2023. gadā 420 815,00 EUR apmērā no Valsts kases ar tās noteikto aizņēmuma procentu likmi uz 15 gadiem ar atlikto pamatsummas maksājumu līdz 2024. gada martam. Investīciju projekta kopējās izmaksas ir 495 076,47 EUR ar PVN. Aizņēmums - 420 815,00 EUR, pašvaldības līdzfinansējums - 74 261,47 EUR.

Bružas Zālīte

Otra investīciju projekta ietvaros paredzēta autoceļa A10 „V1040-Smiltaiņi-Audrupi-Jaunsvirkaļi” pārbūve. Autoceļa trases sākums pieslēdzas pie valsts vietējā autoceļa V1040 jau esošās nobrauktuves. Pārbūvējamās ceļa trases garums ir 2050 m.

Projekta ietvaros paredzēts veikt nomaļu grunts uzauguma noņemšanu, drenāžas kolektoru pārbūvi 900 m garumā, grāvju rakšanu un tīrīšanu, caurteku tīrīšanu un uzstādīšanu 80 m, esošo inženiertīklu aizsardzības pasākumus, ceļa aprīkojuma uzstādīšanu un labiekārtošanu.

Investīciju projekts atzinuma saņemšanai tiks iesniegts Satiksmes ministrijā. Investīciju projekta apstiprināšanas gadījumā paredzēts ņemt ilgtermiņa aizņēmumu 2023. gadā 425 255,31 EUR no Valsts kases ar tās noteikto aizņēmuma procentu likmi uz 15 gadiem ar atlikto pamatsummas maksājumu līdz 2024. gada martam.

Investīciju projekta kopējās izmaksas ir 500 300,36 EUR ar PVN, t. sk. aizņēmums - 425 255,31 EUR, pašvaldības līdzfinansējums - 75 045,05 EUR.

Abus projektus plānots pabeigt 2023. gadā.

Smiltaiņi Audrupi

Foto: Beata Logina